Bądź na czasie, złap za druty!

przez | 10 marca 2022
W modzie najistotniejszy jest indywidualizm. Nie ślepe naśladownictwo trendów, lecz stwarzanie swoich. Dlatego nakłaniamy do robienia na drutach. To nie tylko ulubione hobby Hollywoodu, to z pewnością szansa stworzenia czegoś ogromnie niepowtarzalnego.
Robienie na drutach jest nieomalże tak stare jak ludzka historia.

nowa nawierchnia asfaltu

Autor: James St. John
Źródło: http://www.flickr.com
certyfikacja, iso
Najdawniejsze adnotacje o robótkach ręcznych czerpią jeszcze z czasów antycznego Egiptu. To stamtąd, przez Bliski Wschód, dzierganie dotarło do Europy. Wieki średnie to czas, kiedy pasja robienia na drutach rozpoczęła się rozprzestrzeniać po świecie, doszła m.in. do Azji oraz Rosji.

Czy spodobała Ci się interesująca informacja (https://awarie24h.com/uslugi/sieci-preizolowane) w naszym wpisie? Czujesz ochotę na więcej? Więc namawiamy Cię do odwiedzenia naszej nowej witryny.

Kilka stuleci później imigrujący do Ameryki Szkoci zaszczepili pasję robienia na drutach wśród Amerykanów. W czasie pierwszej i drugiej wojny światowej robienie na drutach działało terapeutycznie, zaś w latach sześćdziesiątych, podczas gdy swetry były krzykiem mody każdy, kto miał pojęcie o dzierganiu łapał za druty a także barwne włóczki sklep Warszawa. Lata osiemdziesiąte oraz 90-te to czas, gdy dzierganiem absorbowały się głównie rencistki, ale początek XXI wieku to już renesans robienia na drutach. Jest to hobby, jakie nie tylko uspokaja, działa terapeutycznie, lecz pozwala na wykazanie się pomysłowością a także indywidualizmem – .

czyszczenie kanalizacji

Najpopularniejsza, internacjonalna grupa miłośniczek robienia na drutach zaistniała w Ameryce. Mieni się Stitch 'n’ Bitch. Ma ona filie w każdym stanie USA, Tokio oraz Sydney. Do grupy mimo pozorów nie zapisują się babunie potrzebujące wydziergać skarpety wnusiom. Stitch 'n’ Bitch to organizacja młodych, czynnych zawodowo kobiet, które w dzierganiu znalazły nie jedynie pasję, ale i sposób na odreagowanie stresów – wejdź.

Członkinie grupy nie jedynie systematycznie spotykają się a także wspólnie robią na drutach, ale również wydają cieszące się niesłychanie dużym sukcesem książki. Pasmanteria Bielany Warszawa jest to miejsce, gdzie kupisz włóczkę a także konieczne akcesoria.