Jak wygląda kupno towarów od chińskiego wytwórcy ?

przez | 10 marca 2022
Chiny to ogromny kraj, gdzie wytwarza się właściwie wszystko. Przy taniej sile roboczej produkty są o wiele tańsze aniżeli w innych częściach świata. Znalezienie stosownego wyrobu, bądź grupy artykułów jest najważniejszą częścią biznesu importowego. Chiny są najogromniejszym kontrahentem handlowym Polski w Azji pod względem wartości wymiany handlowej łącznie, także rozmiarów importu.

Najlepszą procedurą, z punktu widzenia przedsiębiorcy z Polski na znalezienie partnera z Chin jest internetowa platforma biznesowa. Portale z reguły częściowo sprawdzają wiarygodność producentów.

Zobacz bez marudzenia ten wpis z www publikującego pokrewne artykuły, gdyż on na pewno również jest godny Twojego zainteresowania.

Jeżeli zadecydowano zakupić artykuł od chińskiego fabrykanta, powinno się stwierdzić czy obok propozycji widnieje znaczek certyfikatu zaufania.

import z Chin

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Import z Chin jest możliwość zlecić jednostce zewnętrznej, która za taką usługę bierze prowizje. Pożytkiem owego podejścia jest zminimalizowanie ryzyka połączonego z importem bezpośrednim, oraz pozostawienie formalności wyspecjalizowanym osobom, w szczególności znającym się na lokalnym rynku chińskim – . Taki podmiot zajmie się odnalezieniem dostawców, kontrolą, negocjacjami handlowymi, sprowadzeniem próbek produktów, kontrolą nad realizacją zamówienia, kontrolą jakości, również transportem produktów i obsługą celną.

Najłatwiejszym rozwiązaniem rozróżnienia firmy pośredniczące od głównych wytwórców jest skontrolowanie oferty, jeśli jest duża najprawdopodobniej w takim przypadku mamy do czynienia z pośrednikiem. Import takich artykułów może okazać się droższy. Atutem pośredników może być z kolei dokładniejsze przekrojowe rozeznanie w danym segmencie rynku, również wyselekcjonowanie towarów najlepszej formy. Na domowej stronie internetowej danego producenta trzeba szczególną uwagę zwrócić na certyfikaty.

Import z Chin wiąże się z różnymi rodzajami negocjacji niż używane w handlu lokalnym, przede wszystkim formy i zasady płatności, warunki umów handlowych, jak również o wiele dłuższe pory dostaw towarów niż w przypadku zamówień składanych u lokalnych kooperantów (czytaj więcej: Kłopoty komunikacyjne wynikające z bariery językowej oraz znaczące sprzeczności w mentalności i kulturze biznesowej częstokroć są parametrem utrudniającym rozwój interesu.