Idealny sposób na przyciągnięcie uwagi hipotetycznego klienta

przez | 3 marca 2022
We wszystkich dużych sklepach spożywczych i we wszystkich większych sklepach kosmetycznych możemy wziąć do mieszkania gazetkę promocyjną. Zazwyczaj gazetki promocyjne różnego typu lądują w naszych skrzynek pocztowych i czasem trudno się w skrzynce doszukać jakiejś istotnej korespondencji. A gazetki są przeróżne począwszy od wspomnianych już gazetek ze sklepów spożywczych/kosmetycznych, przez sklepy z dodatkami do domu a kończąc na reklamach z ciuchami.

promocja

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie to świetne rozwiązanie, bo chociaż wiemy, kiedy dany produkt będzie przeceniony. Można wtedy poczekać do przeceny, czyli nie zdarzy nam się tak często przepłacenie. Poza tym poznamy dokładniej asortyment sklepu. Nie trzeba wtedy biegać w poszukiwaniu między półkami najlepszego według nas tuszu do rzęs, wystarczy podejść do sprzedawcy z gazetką i pokazać, czego szukamy. Osoba z obsługi powie nam czy konkretny produkt z promocji jeszcze jest na stanie. Czasem pewne produkty wykupowane są niezmiernie prędko, bo rzeczywiście są wielką gratką.

W prawie każdym sklepie można zauważyć gazetki promocyjne. Takie broszury pozwalają nam kupować fajne rzeczy w promocji. Sporo osób korzysta jedynie z promocji. Jest to dobre rozwiązanie, bo można coś oszczędzić. Ale gdy często dochodzi do tego, że trzeba mieć chęć na banany wtedy, gdy są w promocji, to jakoś nie mamy na nie ochoty. Na szczęście w przypadku kosmetyków jest łatwiej, bo termin ważności produktów z drogerii jest dłuższy niż produktów spożywczych.

promocja

Autor: Andrew Tarvin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak nie dajmy się zwariować, ulotki promocyjne mają być tylko wskazówką. Mają przedstawić, co będzie można niebawem dostać w sklepie, który odwiedzamy w niższej cenie. Gazetki są świetnie przemyślane i są przekazywane nam we właściwym czasie. Dlatego dobrze, co pewien czas, przynajmniej raz w tygodniu sprawdzać naszą skrzynkę pocztową, by nie przegapić jakiejś wielkiej okazji.

Emocjonuje Cię omawiana tematyka? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury (http://www.normbud.pl/dostawcy/system-rur-i-ksztaltek-z-zeliwa-sferoidalnego/) innego tego rodzaju wpisu – on również jest godny zainteresowania.

Dodatkowo osoby rozdające ulotki mają przykaz od niektórych koordynatorów akcji marketingowych, by nie wkładać broszurek promocyjnych do skrzynek pocztowych tylko zostawiać je na wycieraczce. Wtedy, jako mieszkańcy jesteśmy zmuszeni do podniesienia danej gazetki i zabrania jej do mieszkania. To dobre rozwiązanie zwłaszcza, że dużo takich gazetek tak czy siak ląduje w koszu na śmieci przed przejrzeniem tej ulotki.