Z jakiego powodu opłaca się pojechać w okolice Beskidu Śląskiego? Jakiego rodzaju mamy szanse tam zobaczyć, jakie miasta zwiedzić?

przez | 4 lutego 2022
Beskid Śląski to ciekawe pasmo górskie. Wspaniale zagospodarowanie i zachwycająca okolica to jego godne zapamiętania walory. Szlaki piesze i rowerowe to wielki atut,tak samo jak bogata oferta uprawiania w tym miejscu sportów zimowych.

góry

Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com
Nie dziwi, że na terenie Beskidu Śląskiego utworzono ciekawe miejscowości turystyczne, na obszarze których kto chce ma okazję spędzać doskonałe, pełne przygód wczasy. W gronie tych ośrodków wypoczynkowych, które cieszą się ogromnym wzięciem w ciągu całego roku, możemy wymienić na przykład Wisła ochodzita noclegi cennik . Będące na jej terenie atrakcje turystyczne mają niezwykłą moc przyciągania. Jak możemy spędzić tu wakacje? Z jakich atrakcji opłaca się skorzystać podczas pobytu na terenie tej miejscowości? Najpierw zobacz bazę noclegową – Wisła noclegi.

Wisła to urocza zabudowa, w której ważne miejsce zajmują zjawiskowe wille. Przypominają one o tym, jak istotną rolę grała turystyka w historii tego miasteczka. Zameczek Prezydencki, zabytkowa karczma zmieniona w Muzeum Beskidzkie oraz tereny przeznaczone do spacerów nad brzegami rzeki Wisły – oto najważniejsze atrakcje tego górskiego kurortu. Przepiękny park z amfiteatrem to kolejna atrakcja, dzięki której Wisła stała się zachęcającym miejscem do wypoczynku w górach. Wisła jest jednocześnie rajem dla miłośników aktywnego wypoczynku. Zimą są tutaj doskonałe warunki dla narciarzy, latem przyciągają tu liczne szlaki do pieszych i rowerowych wycieczek.

ruszajwpolske.pl/miasta/wisla/noclegi/59,index.html

Autor: VasenkaPhotography
Źródło: http://www.flickr.com
Z Wisły można się wybrać tak na Równicę, jak i na Czantorię. Zachęca też Barania Góra, na jakiej zboczach można znaleźć źródła rzeki Wisły. Wędrówki w pięknej scenerii każdemu mogą sprawiać mnóstwo radości i stawać się interesującym pomysłem na spędzenie ciekawego urlopu w Beskidzie Śląskim. Przebywając w Wiśle warto tez wybrać się do Szczyrku. Znajdziemy tam mnóstwo atrakcji, wiele wrażeń, a co ważne baza turystyczna jest niezwykle dobrze rozwinięta, tak więc Szczyrk noclegi bardzo dużo oferują. Równie dobrze działa lokalna gastronomia, więc mamy szansę najeść się pożywnie i do syta.