Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie czy zakup kotka, musi zatroszczyć się o to, żeby prawidłowo się rozwijał

przez | 27 stycznia 2022
Kotki bywają słodkie oraz najczęściej puszyste. Oczywiście, muszą również coś jeść.
Czasy, kiedy zwierzęta domowe (koty oraz psy) karmiono pozostałościami ze stołu, dzięki Bogu pomału odchodzą do lamusa.

kotki

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie kochający właściciele pupilów są już świadomi tego, że to dla ich czworonogów nie jest zdrowe. dieta psów i kotów jest różna. Prócz tego inaczej odżywia się szczeniaczki i kociaki, a inaczej dorosłe już zwierzaki. Zatem powinniśmy kupić sprawdzone karmy od rzetelnych producentów. Wtedy nie będziemy musieli się niepokoić, co i jak przyrządzić. Oprócz tego zaoszczędzimy też masę czasu. Można postawić na karmę mokrą albo suchą. U kociąt często lepiej sprawdza się karma mokra.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej (https://sklep.acana.com.pl/dla-psa/108-orijen-tundra-dog.html) szczegółów.

Musi ona rzecz jasna mieć w sobie dużo mięsa, ale również często rybę i warzywa, aby mózg naszego ulubieńca rozwijał się jak należy. Niezbędne są także witaminy i inne mikroelementy. Jeżeli kocia karma, którą kupiliśmy naszemu słodziakowi, nie pasuje mu, to najlepiej ją zmienić. Szczególnie jeśli nasz pupil dostaje po niej biegunki. Widocznie jakieś składniki mu nie służą albo jest na coś uczulony. W dużej liczbie sklepów zoologicznych możemy kupić małe porcje z różnych firm, żeby móc je po kolei wypróbować. Zostańmy przy tej, która najbardziej mu posmakuje.

Istotne, aby wspierała jego prawidłowy rozwój, mocne zęby i błyszczącą sierść. Karmę trzeba także właściwie dopasować do wieku. Inne minerały oraz składniki odżywcze musi jeść mały kociaczek, a inne dorosły już kot. Trzeba o tym pamiętać.