Każdy kot zasługuje na to, żeby karmić go najlepszej jakości pożywieniem

przez | 27 stycznia 2022
Czasy, gdy domowych pupili karmiło się pozostałościami ze stołu, na szczęście pomału odchodzą do lamusa.
Teraz większość właścicieli kotów i psów kupuje dobre karmy dla swoich czworonogów.

Kraków

Autor: Per Åström
Źródło: http://www.flickr.com
Z kotkami jest o tyle ciężej, że potrafią być one naprawdę wybredne. W momencie, kiedy w rodzinie pojawi się kotek, musimy zastanowić się, czy chcemy go karmić tylko suchą karmą czy nie. Możemy przykładowo na zmianę serwować mu różne warianty jedzenia, aby się nie znudził. Koty zwykle lubią mokre karmy. I nie ma co się dziwić, bo nawet dla człowieka pachną one dosyć apetycznie.

Ta wyczerpująca treść (https://sklep.acana.com.pl/dla-psa/128-acana-classic-red.html) będzie Ci odpowiadać, ponieważ także traktuje o nakreślanym w powyższym materiale wątku. Co równie warte odnotowania, robi to w ciekawy sposób.

Jeżeli chcemy, żeby nasz kot był zdrowy oraz miał lśniącą sierść, to omijajmy z daleka karmy, na których podana została informacja, że w ich składzie jest wyłącznie kilka procent mięsa. To jakaś pomyłka! Kocia karma powinna musi zawierać mięso oraz bulion mięsny, bo koty taką mają właśnie naturę — jedzą mięso. Wszelkie zboża są dla nich trucizną. Nie wybierajmy więc w sklepach takich karm, które zawierają pszenicę, kukurydzę albo przykładowo żyto. Ryż jest akceptowany przez układ pokarmowy kota i dlatego jego mała ilość może się znaleźć w jego misce. To samo dotyczy warzyw — nieduże ilości będą dla nich dobre. Jednak 70% karmy powinno stanowić mięso.

Pozostałe 30% to bulion, witaminy, mikroelementy i na przykład kwas Omega-3. Nasz kot na pewno będzie się tym zajadał, ponieważ dla niego to prawdziwy rarytas. Pamiętajmy także o tym, żeby obserwować, które mięso najbardziej mu smakuje.