Koty niekiedy umieją uszczęśliwić swych właścicieli — trzeba o nie jednak troszczyć się i mądrze karmić

przez | 13 stycznia 2022
Twierdzi się, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. Jednakże kot też ma możliwość sprawić, że nasz dom będzie szczęśliwy.
Zazwyczaj usłyszeć można od różnych osób pogląd, że kociaki bywają złośliwe.

koty - płótno

Autor: Krzysztof Belczyński
Źródło: http://www.flickr.com
To kłamstwo. Wszyscy specjaliści od kotów udowadniają, że kotki bywają jak dzieci. Gdy się nudzą oraz nie mają czym się bawić, to zaczynają sobie wyszukiwać zabawę tam, gdzie nie powinny. Więc drapią meble, gryzą drzwi oraz zrzucają różne przedmioty. Przecież kot to nie obrazek. Jeśli przygarniamy do siebie zwierzaka, to musimy wiedzieć, że należy się z nim czasami pobawić. Ale również sprzątać kuwetę i mądrze karmić.

Czy taka notka namówiła Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz dodatkowo sprawdź także wypowiedzi na nasz temat (https://alpaki.pl/hodowla-alpak-jako-biznes/).

Możemy zatrzymać się dłużej na temacie karmy dla kotów. Musi być ona odpowiednio dobrana do wieku. Dla maluchów są całkowicie inne zestawy, ponieważ potrzebują one znacznie więcej różnych mikroelementów oraz białek. Dorosły kot też wymaga zróżnicowanej Diety. Warto więc na ten temat porozmawiać z weterynarzem. Kocia karma powinna być najwyższej jakości. Musi zawierać kwasy omega oraz przeróżne witaminy. Powinna być także apetyczna. Są tacy, którzy twierdzą, że koty powinny jeść tylko suchą lub mokrą karmę. Inni są zdania, że da się to mieszać i dawać im częściej suchą karmę, a na przykład wieczorem — mokrą.

Musimy samodzielnie wypracować najlepsze rozwiązanie w oparciu o obserwację naszego ulubieńca. Co pewien czas można zmieniać smaki jego karmy i serwować mu smakołyki, które są w ofercie niemal wszystkich firm, które produkują karmy.