Chemiczny peeling staje się znacznie bardziej popularny

przez | 6 stycznia 2022
Jego najistotniejszym zadaniem jest skuteczna poprawa wyglądu skóry zarówno na twarzy, szyi, jak i rękach. Można w ten sposób oczyścić i w dużej mierze wygładzić oraz wpłynąć na koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od wielu lat dostrzega plusy tego zabiegu. Właściwie dopasowany kwas powinien doskonale wpływać na stan naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo ważnym zadaniem w tej sytuacji jest usuwanie naskórka, co umożliwia pozbycie się przebarwień skóry, niewielkich zmarszczek oraz blizn potrądzikowych. Jednak zanim podejmiemy ostateczną decyzję o chemicznym peelingu, należy jak najwięcej dowiedzieć się na temat reakcji skóry na zabieg.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, w związku z tym za każdym razem powinien być robiony przez wykwalifikowanego specjalistę. Profesjonaliści z DermaMed zalecają wykonywanie tego zabiegu w okresie jesienno-zimowym, gdy promienie słoneczne są zdecydowanie najsłabsze. Oprócz tego należy pamiętać, iż skóra po zabiegu wymaga parudniowej rekonwalescencji i niezwykle istotne jest unikanie ekspozycji na słońce.

Peeling chemiczny nie jest polecany osobom, które cierpią na wszelkiego typu alergie skórne. Nie może być również stosowany przez kobiety w ciąży czy też posiadające różnego typu uszkodzenia naskórka. Dodatkowo zażywanie niektórych lekarstw może także stanowić przeciwwskazanie do wykonywania peelingu chemicznego, który jest dość inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które chciałyby wpłynąć na wygląd swojej skóry i pozbyć się niechcianych defektów. Kwasy dokładnie odbudowują naskórek,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dodatkowo działają odmładzająco i likwidują wszelkiego rodzaju niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny lub suchość skóry. Oczekiwane rezultaty odnotowują również kobiety zauważające pojawianie się zmarszczek.

Dla idealnych efektów bardzo istotne jest jednak nie tylko właściwe wykonanie peelingu, ale także późniejsza pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez pewien czas może być zaczerwieniona, niekiedy pojawia się także rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie powinniśmy się drapać ani nawet dotykać skóry. Nie możemy również przez co najmniej jeden dzień wykonywać makijażu lub stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.