Sprzęt do specjalnych zastosowań

przez | 29 grudnia 2021
Kto w dzisiejszych czasach trzyma w mieszkaniu maczety? O ile pomyślisz o jakimś przestępcy (ostatnio w stolicy Małopolski było wiele bójek z zastosowaniem tej broni), nie masz racji. Maczety są bardzo przydatne w wielu materiach. Ich najpopularniejszym przeznaczeniem są wszelkiego rodzaju roboty w ogródku. Maczety są potrzebne, kiedy trzeba ściąć bardzo wysoko rosnące rośliny, których nie da się usunąć za pomocą nieuzbrojonych rąk. Maczety mogą być również przydatne w trakcie maszerowania po gęstych lasach, w których należy sobie robić drogę kawałem niezawodnego żelastwa.

Dla każdego człowieka, którego hobby jest polowanie, wyśmienite nabytkiem są noże składane, konieczne przy oporządzaniu zabitych zwierząt. Bez wątpienia czytaliście nieraz, że myślistwo jest okrutne i niepotrzebne we współczesnym świecie. W rzeczywistości może się tak zdawać, prawda jest jednak zupełnie inna. Myśliwi nie mogą w naszym kraju strzelać do jakichkolwiek zwierząt, które żyją w lesie. Wszystkie sprawy powiązane z polowaniem są bardzo restrykcyjnie regulowane przez państwo. Trzeba wiedzieć, że bezprawne polowania są niedopuszczalne i grożą karą pozbawienia wolności.

noże

Autor: Stelton
Źródło: Stelton

Każdy myśliwy otrzymuje pewien przydział – nie może wybijać więcej sztuk. Na dodatek okazy, które są niwelowane przez polujących, to zwykle jednostki zarażone, niosące niebezpieczeństwo dla innych lokatorów lasu. Najczęściej poluje się na szkodniki – gdyby w naszym kraju nie wybijano dzików, za pieczywo w piekarni trzeba byłoby wykładać ponad 10 złotych! Dlaczego? To jasne. Dziki demolują uprawy.

Tak samo jest w wypadku lisów, które zabijają kury.

Nie wahaj się – więcej szczegółów czytaj w serwisie (https://franklincovey.pl/szkolenia/mistrz-zaufania-jak-budowac-madre-zaufanie-i-kulture-organizacji/), który dla Ciebie opracowaliśmy. Jeżeli masz pewne wątpliwości – z chęcią na nie odpowiemy.

Oczywiście wielu łowców kocha to, czym się zajmują. Wielu z nich uwielbia się chwalić swoimi trofeami – to nic strasznego. Nie należy w tym dopatrywać się jakichś chorych skłonności tych ludzi. Jest to taki sam dowód wysokich osiągnięć osobistych, jak na przykład dyplom z uniwersytetu bądź puchar za wygranie prestiżowych zawodów sportowych.