Jak wygląda kupno towarów od chińskiego wytwórcy ?

przez | 20 grudnia 2021
Chiny to ogromny kraj, gdzie wytwarza się właściwie wszystko. Przy taniej sile roboczej produkty są o wiele tańsze aniżeli w innych częściach świata. Znalezienie stosownego wyrobu, bądź grupy artykułów jest najważniejszą częścią biznesu importowego. Chiny są najogromniejszym kontrahentem handlowym Polski w Azji pod względem wartości wymiany handlowej łącznie, także rozmiarów importu.

Najlepszą procedurą, z punktu widzenia przedsiębiorcy z Polski na znalezienie partnera z Chin jest internetowa platforma biznesowa. Portale z reguły częściowo sprawdzają wiarygodność producentów. Jeżeli zadecydowano zakupić artykuł od chińskiego fabrykanta, powinno się stwierdzić czy obok propozycji widnieje znaczek certyfikatu zaufania.

import z Chin

Autor: Richard Barton
Źródło: http://www.flickr.com

Import z Chin jest możliwość zlecić jednostce zewnętrznej, która za taką usługę bierze prowizje. Pożytkiem owego podejścia jest zminimalizowanie ryzyka połączonego z importem bezpośrednim, oraz pozostawienie formalności wyspecjalizowanym osobom, w szczególności znającym się na lokalnym rynku chińskim – . Taki podmiot zajmie się odnalezieniem dostawców, kontrolą, negocjacjami handlowymi, sprowadzeniem próbek produktów, kontrolą nad realizacją zamówienia, kontrolą jakości, również transportem produktów i obsługą celną.

Najłatwiejszym rozwiązaniem rozróżnienia firmy pośredniczące od głównych wytwórców jest skontrolowanie oferty, jeśli jest duża najprawdopodobniej w takim przypadku mamy do czynienia z pośrednikiem.

Jeżeli zaciekawił Cię nasz tekst, to do zweryfikowania (http://www.bioanalytic.com.pl/) są kolejne opisy na stronie, którą stworzyliśmy pod tym linkiem.

Import takich artykułów może okazać się droższy. Atutem pośredników może być z kolei dokładniejsze przekrojowe rozeznanie w danym segmencie rynku, również wyselekcjonowanie towarów najlepszej formy. Na domowej stronie internetowej danego producenta trzeba szczególną uwagę zwrócić na certyfikaty.

Import z Chin wiąże się z różnymi rodzajami negocjacji niż używane w handlu lokalnym, przede wszystkim formy i zasady płatności, warunki umów handlowych, jak również o wiele dłuższe pory dostaw towarów niż w przypadku zamówień składanych u lokalnych kooperantów (czytaj więcej: Kłopoty komunikacyjne wynikające z bariery językowej oraz znaczące sprzeczności w mentalności i kulturze biznesowej częstokroć są parametrem utrudniającym rozwój interesu.