W jaki sposób przygotować elegancką uroczystość w gronie rodzinnym?

przez | 18 grudnia 2021
Każda większa impreza familijna wymaga odpowiedniej oprawy. Przygotowujemy stół, najczęściej ozdobiony w biały obrus i kontrastowe kwiaty. Z zakamarków wyciągamy komplet wytwornych sztućców. Jakaś część z nas nieco nerwowo sprawdza w necie czy należycie ustawione są nakrycia, poniektórzy zaś frapują się w jaki sposób rozplanować miejsca dla biesiadników, a nie jest to wcale proste zadanie.

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko

Autor: Izabela Sekuła Jak Motyle
Źródło: abcslubu.pl

Gospodarz bowiem winien wziąć pod uwagę zarówno wiek uczestników jak również ich rangę. Jak wiemy u szczytu stołu umieszcza się albo osoby najbardziej zaawansowane wiekiem albo solenizantów ewentualnie rodziców z potomstwem i chrzestnych – kiedy przyczyną do fetowania jest chrzest. Bywają do tej pory takie miejsca, gdzie na uroczystości związane z życiem religijnym zapraszany jest też duchowny jaki owy obrzęd celebrował – wówczas również i on traktowany jest szczególnie i należy go posadzić nieopodal kluczowych uczestników uroczystości rodzinnej.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

O ile jest to wykonalne gospodarz powinien zwrócić dodatkowo uwagę w czasie planowania rozmieszczenia gości na bieżące relacje panujące pomiędzy nimi. Jeżeli wiemy iż wujek Stefan pokłócił się ze szwagrem Kazikiem o pilarkę, lepiej nie powodować aby siedzieli obok siebie ponieważ pretensje mogą zepsuć im i innym uczestnikom świętowanie, a zadaniem gospodarzy jest przecie dbanie o to by wszyscy z gości czuli się jak najlepiej na przyjęciu. Jak to jednak zrobić technicznie? Prostym rozwiązaniem jest sporządzenie nieco wcześniej karteczek z wypisanymi imionami postawionych we właściwych miejscach, można uniknąć wtedy zbędnego bałaganu.

Takowe wizytówki najlepiej przygotować już wtenczas, kiedy zamawiamy zaproszenia na chrzest lub zaproszenia weselne. Takie wyjście umożliwia nam pewną homogeniczność estetyczną jak też klasę, a przecież na tym nam zależy. Nie małe znaczenie ma też cena, przy większym zleceniu najprawdopodobniej drukarnia da nam rabat na zaproszenia weselne. Warto zachować także dane drukarni – przypuszczalnie za pewien czas konieczne nam będą zaproszenia na chrzest. Taka jest już zazwyczaj kolej rzeczy.

Czy pragniesz zobaczyć więcej na tej stronie (ocelio.pl/musli-bezglutenowe) na prezentowane na tej stronie zagadnienie? Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – nie rozczarujesz się. To zbliżona problematyka!

Może się też przydarzyć, że będziemy potrzebowali po kolejnym awansie całego stosu profesjonalnie stworzonych wizytówek.