Outsourcing polega na zdawaniu zadań, funkcji oraz procesów do realizacji firmie zewnętrznej.
Stawiając na podjęcie współpracy z wyselekcjonowanym usługodawcą trzeba bardzo starannie a także gruntownie sprawdzić czy może on zapewnić działania na wysokim poziomie.
Na pewno powinien być on wyspecjalizowany w wykonywaniu zadań z dyscypliny, jaką pragniemy mu powierzyć do wykonania. W zależności od wiedzy i priorytetów organizacje podejmują decyzje o tym, jakiego rodzaju ewentualne obszary i w jakiej formie mogą „outsourcować”. Klient ma do wyboru outsourcing pełny bądź selektywny. Długoterminowe zlecanie pełnienia kluczowych funkcji działów pomocniczych usługodawcy zewnętrznemu ma służyć powiększaniu wartości, jaką firma przedstawia dla udziałowców. Zlecenie takowe pozwala organizacji skoncentrować się na celach strategicznych i realizowaniu przyjętej misji.

Źródło: http://www.flickr.com

Źródło: http://www.flickr.com
Fundamentalna korzyść płynąca z pozbycia się funkcji pomocniczych, będąca głównym argumentem przemawiającym za outsourcingiem będzie obniżenie kosztów. Tradycyjnie outsourcing wykorzystywany jest wówczas, kiedy osiągalne zasoby zewnętrzne są tańsze od wewnętrznych. Coraz to istotniejsze jednakże zdają się być drugie elementy, takie jak: dążenie do realizacji usług na najwyższym poziomie, skupienie na funkcjach biznesowych, dostęp do specjalistycznej wiedzy. Outsourcing umożliwia koncentrację środków a także procesów zarządczych na zasadniczych celach firmy. Organizacja osiąga wyższe wyniki jak też wzrasta jej wartość rynkowa.
Firma zwiększa elastyczność swoich działań, a przez oszczędność czasu oraz zasobów ludzkich – również zdolność produkcyjną.
To świetnie, że chcesz zdobyć pokrewne informacje na omawiany temat, gdyż klikając na odsyłacz, zgłębiasz proponowane informacje na podnoszone zagadnienie.
W największym stopniu popularne dziedziny oddawane w outsourcing to: administracja funkcji kadrowych, finanse i rachunkowość i obsługa BHP Warszawa.