Jak zgodnie z prawem wykonać kasację pojazdu?

przez | 5 listopada 2021
Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nasze auto jest już w takim stanie, że kompletnie nie nadaje się do niczego. Pozostaje nam wówczas jedynie kasacja. Należy wiedzieć jaki sposób tego procesu jest legalny i w jakich miejscach możemy wykonać kasacji zgodnej z prawem. Przepisy są takie same dla wszystkich miejscowości w Polsce, bez związku z nazwą zakładu, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław lub auto złom Legnica.

Auto, który nie nadaje się już do jazy można złomować w specjalnych stacjach. Rzecz jasna możemy próbować sprzedać samochód komuś, kto zechce go wyremontować i dalej używać i w takiej sytuacji mamy możliwość zyskania największej sumy pieniężnej.

Czy według Twojej opinii, prezentowany artykuł zasłużył na Twoje zainteresowanie? Jeśli tak, to sprawdź także zbliżone przydatne wpisy (https://megastyro.pl/), które niewątpliwie zaspokoją Twoją ciekawość.

Zajmijmy się jednak przypadkiem auta, które na pewno nie nadaje się już do jazdy i jedynym sposobem pozbycia się go jest złomowanie. Należy wiedzieć, że stacja, gdzie zezłomujemy samochód nie powinna pobierać opłaty. Ma takie prawo [adwokat lubin] tylko wtedy, kiedy auto waży dużo mniej, niż jest to napisane w dowodzie. Wtedy dopłacamy za każdy ujęty kilogram. Więcej na .

Złomowanie samochodów

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy udajemy się do opisanego punktu, musimy mieć ze sobą potrzebne dokumenty, przede wszystkim jest to dowód rejestracyjny, w różnych wypadkach może to być również upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, czy inne formularze potwierdzające dane pojazdu. Kiedy oddamy samochód do stacji demontażu, otrzymamy dokumenty, które poświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego. Jeśli już posiadamy wymienione dokumentacje, możemy pójść do wydziału komunikacji w swojej gminie i złożyć wniosek o wyrejestrowanie samochodu. Mamy na to miesiąc. Dodatkowo warto potwierdzić legalność działalności stacji. Każdą możemy znaleźć na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Za pomocą wyszukiwarki upewnimy się, że wybór stacji jest jak najbardziej prawidłowy. Nielegalne złomowanie Wałbrzych jest surowo karane. Można dostać mandat o wysokości nawet 30 tysięcy.

Warto również wiedzieć, że za odpowiednio skasowany pojazd, właściciel powinien dostać pieniądze. W dzisiejszych czasach niemal wszystkie oferty zobaczymy online. Podobnie jest w przypadku tak zwanego auto złomu. Wystarczy po prostu szukać stacji w okolicy naszej miejscowości. Jeśli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest identyczny.

Kiedy nasz samochód wymaga kasacji, musimy wiedzieć, że nie możemy wykonać tego procederu w dowolnym miejscu. Jeśli chcemy, by wszystko było w pełni legalne, powinno się zapoznać z ogólnymi wymogami. Dzięki temu bezproblemowo pozbędziemy się zbędnego pojazdu. Dodatkowo możemy otrzymać za to pieniądze. Warto korzystać z takiej możliwości.