Osprzętharcerza przydatne na wyjeździe

przez | 5 października 2021
Harcerstwo od lat cieszy się wśród młodych ludzi sporym zainteresowaniem. W ubiegłych latach naprawdę było popularne, w zasadzie każda szkoła miała swoje harcerskie i zuchowe gromady.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie bardzo chętnie chodzili na zbiórki, harcerstwo kształtowało postawy młodzieży, ale także uczyło patriotyzmu, odpowiedzialności i wytrwałości. Dzisiaj, mimo że świat wygląda zupełnie odmiennie, króluje elektronika i szybka rozrywka, to cały czas znajduje się wiele dzieci, jakie pragną być harcerzami i zaczynają przygodę z jedną z drużyn. Tak naprawdę nie trzeba spełniać jakiś bardzo wygórowanych warunków, żeby harcerzem zostać. Wystarczy trochę wolnego czasu i przede wszystkim zaangażowanie. Analogicznie jak dawniej, dzisiaj także harcerstwo oprócz tego, że pozwala na przeżycie wielu interesujących przygód, kształtuje charakter i postawę swych członków, pokazuje patriotyzm, pracowitość i odpowiedzialność. (jedzenie liofilizowane) Jeśli ktoś poszukuje w tym tylko szybkiej, płytkiej rozrywki, to może się szybko znudzić, ale jeśli pewne cechy charakteru i wartości obce mu nie będą, to z pewnością odnajdzie w chodzeniu na zbiórki sporo radości i przyjemności.

Bycie w harcerstwie nierozerwalnie kojarzy się z obozami i rajdami. Harcerze bardzo często mając wyjazdy, odpoczywając i uzyskując podczas takich wypraw nowe umiejętności. Żeby zostać nim nie trzeba wielkich finansowych nakładów, ale kilka elementów każdy harcerz powinien posiadać. Do wypraw na obozy i biwaki z pewnością przyda się własny sprzęt turystyczny, taki jak karimata lub śpiwór (top 10 polecanych produktów). Jeżeli chce się aktywnie uczestniczyć w harcerskim życiu, to należy zainwestować nieco więcej i zakupić sprzęt porządny i markowy (składnica internetowa – Może to pozwolić na wycieczki nawet późną jesienią, gdy jest niższa temperatura, bez martwienia się że się zmarznie. Poza tym każdy z harcerzy posiadać powinien chustę, pas i mundur, a po zdobyciu nowych umiejętności nagradzane to jest specjalną naszywką na mundur. Do kupna wszystkich tych rzeczy najlepsza będzie internetowa składnica harcerska, tam zakupić będzie można praktycznie wszystko co potrzebne w korzystnych cenach.

Masz ochotę uzupełnić swoje zakładki o jeszcze jedną nieszablonową pozycję? Jeśli tak, to uczciwie zalecamy ten portal (http://www.lemans.pl/) – kliknij a się nie zawiedziesz.