Cóż jest idealne do przewożenia wrażliwych sprzętów?

przez | 6 września 2021
Wiele kupowanych przez nas przedmiotów jest opakowana w jakąś folię albo choćby w tekturowe pudełko. Nie zastanawiamy się wszakże jaki wpływ na przyrodę będą posiadały takie pudła po pozbyciu się ich ani z czego właściwie były one wytworzone.
Najczęściej przedmioty o większych rozmiarach są opakowane w jakikolwiek pojemnik.

tektura falista

Autor: GAVIN
napięcie

Autor: Jim Bowen
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowana do jego budowy tektura falista może składać się z kilku powłok kartonu, z których środkowy jest celowo pofałdowany (bochem.com.pl/). Dodaje to takiemu kartonowi bardziej znaczącą elastyczność i wytrzymałość na wgniecenia. Tego typu tektura falista służy przecież do transportu wyrobów czasem na bardzo duże odległości.

Zobacz informacje i obejrzyj serwis (http://www.inter-bis.pl/szalunki), który zapewne Cię zaciekawi. Nie czekaj ani chwili! Wykonaj to już teraz! Zapewne nie pożałujesz.

W transportujących je statkach powietrznych, okrętach czy ciężarówkach może dojść do różnorodnych drgań oraz uszkodzeń. Tego typu tektura falista musi być na to wszystko odpowiednio przyszykowana. W odróżnieniu od opakowań z folii czy z plastiku, tektura falista przynosi pomocniczą amortyzację w przypadku wstrząsów czy uszkodzeń. To niezwykle istotne, jeżeli transportowany jest jakikolwiek bardziej kruchy sprzęt, np. informatyczny.

Wie o niniejszym doskonale każdy producent opakowań tekturowych. Przeto też przygotował specjalny system, podług którego składa się poszczególne płaty kartonu w nawet np. siedmiu warstwach (). Dzięki temu towary w nich przewożone na pewno dotrą do adresata bez wad. Poza tym wszelki producent(zobacz Znakowanie wyrobów motoryzacyjnych) opakowań tekturowych ma w swej ofercie pudła w różnych rozmiarach.

Są oczywiście pewne standardy, lecz pudła z tektury falistej potrafią zostać również tworzone na jakieś faktyczne zamówienie. Wielokrotnie albowiem takowy producent opakowań tekturowych współdziała z fabrykami pralek, lodówek czy telewizorów.