Jakiego typu choroba gołębi pocztowych jest najbardziej poważna? Czy jesteśmy w stanie ją wyleczyć? Jakie są rozwiązania?

przez | 26 lipca 2021
Jak każde zwierzę, pocztowe gołębie są też podatne na różne choroby. Wiele z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednakże jesteśmy w stanie skutecznie zawalczyć. Jakiego rodzaju choroba jest najbardziej znana i jak jesteśmy w stanie z nią walczyć? Najbardziej znana i najczęściej występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, można zaliczyć ją do najgroźniejszych chorób gołębi. Największy kłopot wywołuje u młodych ptaków w momencie opuszczania przez nie gniazd i samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt konkretną konsekwencją powoduje zdecydowanie silne straty. Podczas pierwszych objawów musimy pamiętać, iż najlepsze leki dla gołębi pocztowych mogą zminimalizować późniejsze powikłania. Przypadłość takiego typu wywołuje pierwotniak jednokomórkowy z rodziny wiciowców – co oznacza rzęsistek Trichomonas columbae.

pasożyt w widoku mikroskopu

Autor: AJ Cann
Źródło: http://www.flickr.com
Pasożyt o gruszkowatym kształcie, wielkości 6-8 mm., ma cztery wici, jakie umożliwiają mu prędkie poruszanie się ruchem drgającym posuwistym w płynnym środowisku, czyli śluzie albo ślinie. Jego żywicielami są gołębie – dzikie, ale i domowe. Tego typu choroba, jak wspomnieliśmy na początku, najbardziej niebezpieczna jest dla młodych ptaków, bo dość często prowadzi to do częstych padnięć, może też uniemożliwić ich zdrowy odchów, jakie następnie w sposób dosyć negatywny może rzutować na wartość hodowlaną zwierzęcia.

Kliknij ten odnośnik i poznaj tam uwagi na nasz temat (http://www.e-hunter.pl/sofa-dla-psa). Gdy wynikną jakieś pytania, to chętnie Ci na wszystkie odpowiemy.

W sytuacji pocztowych gołębi ma to niedobry wpływ na umiejętność latania – . Woda a także pasza, z której korzystały chore gołębie może również stać się źródłem zakażenia dla indyków oraz kur, same natomiast gołębie przede wszystkim dla ptaków drapieżnych. Podjęcie odpowiedniego leczenia w chwili, gdy wystąpią choroby w stadzie jest w sumie najważniejsze i ma kluczowe znaczenie.

leki

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Najbardziej korzystnie szybko zastosować niezawodne lecznicze preparaty, jak Improver. Czasami jednakowoż leczenie nie jest wystarczające, nie doprowadza więc do właściwych rezultatów. Może dojść w tej sytuacji jedynie do zaleczenia choroby, lecz nie do jej całkowitej likwidacji.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zachęcamy Cię więc jeszcze dalej – do naszej nowej strony. Tam czekają na Ciebie zajmujące newsy.

Stąd więc lekarz weterynarii, który potraktował sprawę powierzchownie jest wkrótce ponownie wezwany do tego samego hodowcy, bo nawrót choroby następuje dość szybko – w sytuacji kolejnego lęgu i odchowywania młodych – idź do -> .