W jaki sposób przygotować terrarium dla żółwia? O jakich zasadach powinniśmy nie zapominać?

przez | 26 lipca 2021
Żółwie są to niezwykle interesujące istoty, które są proste w hodowli. Niekonieczna będzie żadna interakcja z żółwiem, więc nie trzeba się bawić się z nimi czy stosować jakichś specjalnych zabiegów.

Żółwie jednakże podobnie jak wszystkie istoty żywe mają swoje wymagania, a najważniejsze odnoszą się do uporządkowania domu takiej istoty, zwanego terrarium.
Na początek trzeba się upewnić, że terrarium dla żółwia (terrarium idealne dla żółwia) będzie odpowiednio duże. Zasada jest bowiem taka, że ostateczne akwarium musi posiadać pojemność około 200 litrów, z każdy kolejnym żółwiem wielkość zwiększa się o 100 litrów. Łatwo jest więc wyliczyć, że jeżeli posiadamy na przykład dwa żółwie to akwarium powinno mieścić 300 litrów pojemności.
Najbardziej właściwy Wybór to gotowe akwaria specjalnie dla żółwi. Mają one wyspę i podest, po jakim żółw będzie w stanie swobodnie i z łatwością wyjść z wody.

Jeżeli ten tekst jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://e-hunter.pl/sofa-dla-psa), w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie użyteczne.

Koniecznie jednakże trzeba sprawdzić, czy na tak przygotowanej wyspie pomieszczą się wszystkie żółwie, jakie trzymamy w akwarium. Takie gotowe terraria zapewnia specjalistyczny sklep terrarystyczny (sklepy terrastyczne). Można tam zakupić do tego sporo innych potrzebnych akcesoriów.

dziecko, kot

Autor: Hsu Chi-Wen
Źródło: http://www.flickr.com
Do terrarium z pewnością trzeba kupić filtr, bo żółw o wiele szybciej niż rybki brudzi.

Szukasz może następnych pomysłów wiążących się z poruszanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to znakomita rada: kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-psy/60)!

Potrzebuje więc filtra nawet dwukrotnie silniejszego i efektywniejszego. Najmocniej zalecane będą kubełkowe filtry, które powinniśmy czyścić razem z całym terrarium raz na sześć miesięcy.

Nie do końca właściwe zaś są kaskadowe filtry, ponieważ są za mało efektywne. Zawsze kupujmy najlepszy sprzęt, gdyż będzie on gwarantem, że utrzymamy czystość, a co najważniejsze żółw będzie całkowicie radosny.