Jeżeli uruchamiasz działalność firmową, musisz pilnować wszystkich składek i formalności, aby nic nie zalegać

przez | 10 lipca 2021
Internet zapewnia użytkownikom bardzo dużo możliwości zdobywania pomocnej wiedzy, a także wykorzystywania komfortowych narzędzi. Z podobnych rozwiązań z powodzeniem mogą korzystać początkujący przedsiębiorcy, którzy szukają informacji i wskazówek dotyczących prowadzenia działalności, płacenia składek oraz dopełnienia innych wymogów, przed którymi stają. W podobnych przypadkach optymalnie jest korzystać z fachowych witryn stworzonych dla urzędów, ponieważ właśnie na nich znajdują się najbardziej wiarygodne i bieżące informacje.

Praca na komputerze

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com
Przydatne aplikacje
W sieci można znaleźć wiele przydatnych narzędzi i programów ułatwiających wykonywanie obliczeń niezbędnych przy prowadzeniu firmy. Właśnie takim ciekawym narzędziem jest na przykład kalkulator, za użyciem którego można obliczyć, ile wynagrodzenia netto otrzymamy z 3500 brutto – hiperłącze. Podobne aplikacje pozwalają także obliczyć, ile jesteśmy winni w Zus-ie lub w Urzędzie Skarbowym, w dodatku z wymaganymi odsetkami.

Interesują Cię różnego rodzaju branżowe artykuły? Zatem kliknij tutaj program vat i czytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją ocenę.

Dzięki temu mamy szansę zebrać wymaganą sumę i przyszykować się do opłat nieco wcześniej.

Musimy opłacać składki zdrowotne
W momencie jeśli nie wie się, ile wynosi nakładana przez zus składka zdrowotna, dowiedz się dużo więcej ma się możliwość szukać tej adnotacji w witrynie internetowej rzeczonej instytucji. W serwisie Zus-u znajduje się sporo przydatnych informacji.

Chcesz przeglądnąć kolejny artykuł na ten obszerny temat? W takim razie najedź na łącze tutaj (http://franklincovey.pl/budowanie-zespolu/) i przenieś się do nowej strony, którą dla Ciebie zbudowaliśmy.

Zawarte w czytelnych tabelach dane pozwolą nam sprawdzić, jaką wartość mają poszczególne składki i przyszykować się do ich opłacenia.

W witrynie Zus-u wyszukamy także wszelkie druki niezbędne nam do formalności w rzeczonym urzędzie. To naprawdę duże ułatwienie dla zajętych osób, którym brak czasu, by odwiedzić stacjonarnego urzędu i o wszystko popytać.

Kiedy zalega się ze składkami
Wsparciem dla osób, które w okresie od 1999 do 2009 roku nie opłacały sobie składek, jest abolicja zus – czytaj to. Ustawa abolicyjna obejmuje swym działaniem także spadkobierców, którzy odziedziczyli zadłużenia poczynione przez swoich bliskich. Aby móc skorzystać z abolicji, trzeba było składać stosowny wniosek. Zus ustalił dwuletni termin od dnia wejścia ustawy na złożenie podań przez petentów, jednakże w szczególnych sytuacjach przedłużono czas.