Sprawdzamy na czym polegają gierki komputerowe z gatunku science fiction

przez | 10 lipca 2021
Generalnie rzecz ujmując, miłośnicy fantastyki w kwestii gier komputerowych, podzieleni są na dwie kategorie. Ci pierwsi są fanami opowieści toczących się w baśniowych krainach, pełnych driad, gnomów oraz bohaterskich herosów. Drudzy z kolei, preferują całkiem inny świat przedstawiony. Gdyż science fiction kieruje kompletnie innymi zasadami. Przeważnie areną wydarzeń jest kosmos, teren nierzadko bardzo niegościnny dla ludzkich bohaterów. Przemierzają oni w statkach kosmicznych ten rewir, spotykając licznych obcych. Oto przykład dwóch ciekawych gier z tego nurtu.

Battlestar Galactica online to, jak w końcu nazwa pokazuje, rozrywka którą odbywa się w sieci, mierząc się z innymi graczami, tworząc z nimi team lub walcząc przeciwko nim- sprawdź szczegóły. Wcielamy się tutaj w postać Admirała Adamy, dowódcy tytułowego statku kosmicznego. Wraz z paroma innymi pojazdami przebywa on wszechświat szukając idealnej planety do zamieszkania. Gdyż ich dom został zdewastowany przez gatunek Cylonów – robotów, które stworzyli ludzie żeby im służyły. Lecz te zbuntowały się i wytoczyły wojnę swoim twórcom. Obecnie, kiedy przeżyła tylko garstka ludzi z admirałem Adamą u steru, Cyloni przemierzają tropem niedobitków człowieczeństwa. Gra Battlestar Galactica online stworzona została na motywach znakomitego serialu z 2006 roku, który jest sequelem odmiennego, z lat 70-tych.

Park Linowy Carina

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Darkorbit również jest grą online, typu MMO. Wcielamy się w niej w postać kapitana statku galaktycznego. Rozgrywka w tej grze skupiona jest głównie na rozwalaniu kolejnych pojazdów, tak samo kierowanych komputerowo, jak i należących do odmiennych graczy walczących z nami w sieci. Darkorbit zaczynamy jako prosty pilot, dysponujący szwankującym statkiem zwiadowczym.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego artykułu i czytaj dalej pizza hut o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Razem z ewolucją postaci i naliczaniem sobie coraz to większej liczby punktów, nasz bohater rozwija się. Kierujemy coraz to mocniej rozwiniętymi statkami, które sami możemy rozbudowywać. Znajdujemy surowce, podróżując na dalekie planety, wraz z eksploatacją obszaru, mamy dostęp do znacznie większej liczby lokacji. Istnieją także specjalne pola bitewne, na których możemy mierzyć się z innymi graczami.

Gry z gatunku science fiction są wspaniałą zabawą dla każdej osoby, którą ciekawi kosmos. Możemy tutaj latać z jednej galaktyki do drugiej, zdobywać inne planety, będące częścią zupełnie odmiennego układu słonecznego niż znany nam, ziemski.