Sprawdzamy na czym polegają gierki komputerowe z gatunku science fiction

przez | 10 lipca 2021
Generalnie rzecz ujmując, miłośnicy fantastyki w kwestii gier komputerowych, podzieleni są na dwie kategorie. Ci pierwsi są fanami opowieści toczących się w baśniowych krainach, pełnych driad, gnomów oraz bohaterskich herosów. Drudzy z kolei, preferują całkiem inny świat przedstawiony. Gdyż science fiction kieruje kompletnie innymi zasadami. Przeważnie areną wydarzeń jest kosmos, teren nierzadko bardzo niegościnny dla ludzkich bohaterów. Przemierzają oni w statkach kosmicznych ten rewir, spotykając licznych obcych. Oto przykład dwóch ciekawych gier z tego nurtu.

Battlestar Galactica online to, jak w końcu nazwa pokazuje, rozrywka którą odbywa się w sieci, mierząc się z innymi graczami, tworząc z nimi team lub walcząc przeciwko nim- sprawdź szczegóły. Wcielamy się tutaj w postać Admirała Adamy, dowódcy tytułowego statku kosmicznego. Wraz z paroma innymi pojazdami przebywa on wszechświat szukając idealnej planety do zamieszkania. Gdyż ich dom został zdewastowany przez gatunek Cylonów – robotów, które stworzyli ludzie żeby im służyły. Lecz te zbuntowały się i wytoczyły wojnę swoim twórcom. Obecnie, kiedy przeżyła tylko garstka ludzi z admirałem Adamą u steru, Cyloni przemierzają tropem niedobitków człowieczeństwa. Gra Battlestar Galactica online stworzona została na motywach znakomitego serialu z 2006 roku, który jest sequelem odmiennego, z lat 70-tych.

Park Linowy Carina

Autor: znanenieznane.pl
Źródło: znanenieznane.pl
Darkorbit również jest grą online, typu MMO. Wcielamy się w niej w postać kapitana statku galaktycznego. Rozgrywka w tej grze skupiona jest głównie na rozwalaniu kolejnych pojazdów, tak samo kierowanych komputerowo, jak i należących do odmiennych graczy walczących z nami w sieci. Darkorbit zaczynamy jako prosty pilot, dysponujący szwankującym statkiem zwiadowczym.

Zaintrygował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego artykułu i czytaj dalej pizza hut o tym, co niezwykle Cię zajmuje.

Razem z ewolucją postaci i naliczaniem sobie coraz to większej liczby punktów, nasz bohater rozwija się. Kierujemy coraz to mocniej rozwiniętymi statkami, które sami możemy rozbudowywać. Znajdujemy surowce, podróżując na dalekie planety, wraz z eksploatacją obszaru, mamy dostęp do znacznie większej liczby lokacji. Istnieją także specjalne pola bitewne, na których możemy mierzyć się z innymi graczami.

Gry z gatunku science fiction są wspaniałą zabawą dla każdej osoby, którą ciekawi kosmos. Możemy tutaj latać z jednej galaktyki do drugiej, zdobywać inne planety, będące częścią zupełnie odmiennego układu słonecznego niż znany nam, ziemski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*