Jak rozliczyć PIT kroczek po kroczku

przez | 10 lipca 2021
Za rozrachunek z fiskusem weź się od razu.

dokumenty podatkowe

Autor: Manchester City Library
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie masz na to jeszcze sporo czasu, bowiem deklarację powinieneś oddać do 2 maja 2017 roku, jednakże nie czekaj na ostatni dzwonek (przede wszystkim, gdy możesz otrzymać zwrot podatku). Należałoby przedtem dokładnie stwierdzić: co, na jakiej podstawie i w ramach którego limitu będziesz miał prawo odliczyć w PIT za rok 2016 – więcej o PIT – bo dzięki temu można oszczędzić.

Jeżeli masz ochotę zdobyć inne materiały na omawiany wątek, to zobacz proponowane www (https://alwro.com.pl/), które mają też dane na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tu.

Unikniesz także pośpiechu oraz zdenerwowania, a to może być powodem kosztownych błędów albo omyłek. Objaśniamy, jak wypełnić pit za 2017 online krok po kroku.

Przy wypełnianiu zeznania rocznego niezbędny będzie PIT-11, jaki powinieneś uzyskać od swego chlebodawcy (lub zleceniodawcy). Jeśli w przeciągu roku wykonywałeś pracę w paru punktach, powinieneś skompletować dokumenty od wszelkich chlebodawców. Obejmują one dane dotyczące zysków, kosztów ich uzyskania jak też pobranych w przeciągu roku przedpłat jak też składek – tutaj.

Zainteresował Cię nasz wpis? Więc wejdź w link do serwisu delegacja dieta i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie pewnych wątpliwości – odezwij się do nas.

Poczynając od stycznia 2015 obowiązują nowe wzory blankietów podatkowych PIT-37, PIT-36L, PIT-39 oraz aneksów PIT-D i PIT-O. PIT 37 wypełniasz, gdy odbierałeś np. uposażenia z tytułu umowy o pracę. Rozpocznij od zebrania informacji o swych przychodach a także wziętych zaliczkach. Gdy jesteś pracownikiem etatowym, wykonywałeś pracę na umowę zlecenie bądź o dzieło, winieneś otrzymać od chlebodawców blankiet PIT-11.

obliczenia podatkowe

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com

Na samej górze blankietu wpisujesz swój numer PESEL lub NIP.

PESEL jest dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej oraz nie są objęte podatkiem VAT.

NIP jest dla pozostałych jednostek – na przykład płatników podatków, składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W poz. nr 5 wpisujesz rok 2016. W necie znajdziesz program pit – dowiedz sie więcej – dzięki jakiemu dostarczysz zeznanie przez internet.