Nauczanie języków – gdzie to robić skutecznie?

przez | 10 lipca 2021
Bezsprzeczne jest że, żeby nauczyć się języka obcego trzeba być dokładnym oraz nieustępliwym… Bla bla bla… To wie każdy, za to ja zaprezentuję Wam moje „sposoby”, które stosowałam w trakcie nauki języków. Po prostu nigdy nie wierzyłam cudownym sztuczkom, które posiadają różne szkoły językowe. A dzięki przebywaniu w mieście Wrocław kurs języka hiszpańskiego ukończyłam celująco, bez szkoły.

hiszpańskie miasteczko

Autor: Jose A.
Źródło: http://www.flickr.com

Jasne jest, że do nauki konieczne są jakieś książki lub innego rodzaju materiały. Wybór dostępnych podręczników, samouczków, kursów oraz wszelkich innych pomocy naukowych jest spory a co ważne różnorodny w zależności od języka. Trzeba jednak na początku nauki to wszystko najzwyczajniej w świecie olać. Klient musi mieć czas, żeby dowiedzieć się, czego potrzebuje. () Jeśli chcecie zacząć naukę zupełnie nowego języka rozpocznijcie od zakupu jakiegoś samouczka, który w swojej postaci i układzie będzie wam się najbardziej podobać.

Tzn. nabądźcie taki, który będzie według was praktyczny w użyciu. Na słowniki i inne materiały przyjdzie etap. Na luzie powinno się przecież korzystać ze zasobów internetowych. Nieefektowną metodą jest nabywanie masy podręczników. To nic innego jak prokrastynacja, czyli przekładanie w czasie zaczynania nauki. Wiele osób lubi tak robić. Nabywają stertę książek i są święcie przekonani, że przygotowują się do zaczęcia nauki. Głównie starają się oni przedłużyć moment, w którym naprawdę wezmą się do pracy – często moment ten nie pojawia się. Czytaj więcej: więcej.

Prostymi słowy – na początku nauki nowego języka zamówcie sobie jeden prosty oraz przejrzysty (na wasze oko) samouczek. Na początkowym etapie mniej oznacza więcej.

Uzupełniające treści na opracowany w tym artykule są Ci niezbędne? Bez paniki. Wejdź w podany link i wszystkie inne wątki tutaj znajdziesz. Zachęcamy!

Powinno się też zainwestować w słowik jednojęzyczny, albowiem trzeba samemu domyślać się, co potrzebne słowo znaczy po polsku na podstawie opisu, który jest tam przedstawiony.

hiszpański

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejna rzecz, która świetnie sprawdza się w nauce języków obcych to po prostu chłonięcie książek w uczonym się języku i oglądanie filmów. Interesującą rzeczą, która się dzieje po słuchaniu filmów a także serialów w językach oryginalnych jest to, że w nie wiadomo którym momencie zaczyna się myśleć w danym języku. Nadchodzi to całkowicie nieświadomie i nieraz przyłapałam się na tym, że po jakiejś większej sesji zaczynałam do siebie mówić w danym języku. Nauka każdego języka będzie mocno łatwiejsza jeśli będziemy uczyć się z własnej woli.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię opublikowane tu notatki, to czytaj dalej, który znajduje się w podanym linku. Tam znajdziesz więcej informacji.

Im więcej wymagań tym gorsze efekty.