Gry planszowe dzisiaj przeżywają w wielu krajach swój rzeczywisty rozkwit

przez | 10 lipca 2021
Gry planszowe na całym świecie zdobywają coraz to większe grono zwolenników w każdym wieku. Mimo obaw gry dostępne na laptopach i telefonach nie wyrzuciły tych starszych.

Liturgia

Autor: winniepix
Źródło: http://www.flickr.com
Granie w gry planszowe posiada dużo bezcennych atutów. To nie jedynie rozrywka, mimo że to niewątpliwie najważniejsza ich rola, ale także nauka i ważny czas przeżyty w rodzinnym gronie.

Na prezentowanej stronie znajdują się atrakcyjne informacje, jednak zobacz także dodatkowe tematyczne wątki, gdyż one również na pewno Cię zaintrygują.

Mnóstwo zasad istniejących w świecie planszówek, chciałoby się wprost przenieść na rywalizacje w zawodach sportowych.

Przykładem znakomitej gry strategiczno – taktycznej może być neuroshima hex (źródło artykułu), bazuje on na prowadzeniu własnej armii do zwycięstwa przez ochronę własnego sztabu oraz zniszczenie sztabu przeciwnika. W skład gry wliczona jest plansza razem z zestawem 35 heksagonalnych żetonów dla każdej z armii.
Inną nie skomplikowaną w założeniu a jednocześnie genialną grą okazuje się być Story Cubes. Gra da użytkownikom mnóstwo śmiechu, stanowiąc przy tym wyśmienity trening pomysłowości i polotu. Story Cubes (zapraszam do lektury) to dziewięć ładnie zaprojektowanych, sześcianów, z których każda zawiera na ściankach odmienny zestaw obrazków.
Każdy gracz zaczyna grę z jedną kartą w jego palecie i 7. kartami w dłoni. Wierzchnia karta pośrodku stołu nakreśla tło, które określa zasadę, według jakiej weryfikujemy zwycięzcę. We własnym ruchu każdy gracz wkłada kartę w kierunku palety, do tła, lub po jednej tu i tu.

Zamierzeniem znakomitej gry w karty o nazwie red7 (przenieś się tu), jest stworzenie sytuacji, w której trzeba zwyciężyć, gdyż inaczej się odpada. Szybka rozgrywka zachęca do zagrania kilka razy, a dodatkowe możliwości powodują, iż gra nigdy nie jest nudna.