Duży popyt na artykuły ekologiczne

przez | 10 lipca 2021
Powiększające się zaciekawienie żywnością bio i ekologiczną jest krokiem w odpowiednią stronę. Współcześnie produkty ekologiczne i bio nabywa coraz to więcej rodaków, przede wszystkim w punktach ekologicznych, rzadziej wprost od producentów.

O certyfikat uprawniający do napisania bio i eko na metce wytwórcy ubiegają się u jednej z dziesięciu placówek certyfikujących, nad którymi inspekcję sprawuje Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Rzecznicy tej jednostki przybywają przed nadaniem certyfikatu, by orzec, czy zachowane są odpowiednie standardy. Jeśli wszystko się zgadza, wydają certyfikat – nowy certificator.eu/pl/certification-handbook/what-is-gost.html -, i od tego czasu raz na rok wykonują kontrolę.
Eko certyfikat – pod linkiem-> – http://www.certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html – to dokument redagowany przez jednostkę certyfikacyjną na bazie wykonanych inspekcji. Ten dokument pozwala na stosowanie na opakowaniach i w materiałach informacyjnych właściwego logotypu. Przede wszystkim chodzi o zielony listek z białymi gwiazdkami. Tak właśnie wygląda logo żywności ekologicznej w Unii Europejskiej – .
kabel grzewczy

Autor: Armacell
Źródło: Armacell
skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Umiejscowienie tego logo na opakowaniu dostarcza pewność, że towary są naprawdę produkowane bez chemicznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych.
czas - przekrój

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com

Na rzeczywiste ekologiczne towary należy mocno zapracować, kierować uwagę na mnóstwo różnych elementów w procesie wzrostu, zbiorów, transportu i nie można sobie pomagać chemią.
Kupując pokarmy ekologiczne, najlepiej kierować się jedną prostą zasadą, wypatrywać zielonego listka – warto wyrobić eko certyfikat.

Jednakże nawet wtenczas trzeba zachować przezorność, bowiem na niektórych artykułach eksperci od marketingu lokują zielony listek imitację, chociaż produkt nie posiada certyfikatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*