Z jakiej przyczyny grupy rekonstruujące historię są tak bardzo popularne

przez | 10 lipca 2021
Gros z nas w dzieciństwie marzyło o tym żeby zostać policjantem albo wojakiem. Jako dorośli z rozczuleniem wspominamy zabawy na podwórku z przyjaciółmi kiedy to kawałeczek kija wynaleziony przypadkiem pozorował karabin czy szablę. Z lekkim rozbawieniem wspominamy kłótnie o to kto ma być policjantem kto zaś rzezimieszkiem.

Upływają lata, zmieniają się zamiłowania większości z nas, jednak nie wszystkim. Niektórzy z nas rozrywki z dzieciństwa zamienili na faktyczność. Nawet dorośli pożądają rozrywki. Lubimy przeróżne rzeczy – jedni wypoczywają z książką lub gazetą w kapciach inni wolą aktywne odmiany wypoczynku. W tym ostatnim przypadku opcji jest naprawdę wiele, zaczynając od jazdy na rowerze przez turystykę, po tak niepowszednie zamiłowania jak militaria, grupy rekonstrukcyjne itd.

Zainteresowanie tego typu zabawami jak odtwarzanie dawnych zdarzeń jest efektem fali zainteresowania historią z początków lat 90. Nagle okazało się, że to czego nauczano w szkołach to nie cała prawda, nabrała znaczenia duma z własnego najbliższego otoczenia – zainteresuj się militariami. Członkostwo w tego typu stowarzyszeniach wymaga wyposażenia się w dodatki takie jak uniformy z epoki i broń. Stosunkowo niewiele problemu wymaga nabycie umundurowania sprzed 80 lat, wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep wyprzedający militaria.

militaria

Źródło: pixabay.com

Dużo większym problemem będzie zdobycie replik broni. Są to dosyć kosztowne rzeczy, ich wykonanie bowiem wymaga wiedzy historycznej z ogromnie wąskiej sfery połączonej z jak najbardziej dzisiejszą techniką. Najbardziej modne są repliki typu air soft gun. Zrealizowane w tenże sposób pistolety a także karabiny nie dość że wyglądają jak oryginalne to także działają jak sprawna broń.

Zapraszamy na kolejne informacje z witryny (www.strojemikolaja.pl/), jeżeli te, które zaprezentowaliśmy tutaj, przypadły Ci do gustu. W następnym artykule czeka na Ciebie dużo wiadomości.

W miejsce jednak pocisków repliki strzelają kulkami z żelatyny bądź z innego typu materiału.

Mechanizm działania broni typu air soft gun jest nadzwyczaj nieskomplikowany – zasobnik z powietrzem pod ciśnieniem nadaje kulce energię, dzięki czemu replika może oddać strzał. Równocześnie prędkość z jaką porusza się nabój jest tak mała, że nie może praktycznie zrobić krzywdy osobom biorącym udział w zabawie. Oczywiście należy zachowywać ostrożność i zdrowy rozsądek.