Jak odszukać klucz do wypracowania fantastycznej reklamy?

przez | 10 lipca 2021
Trudno dokładnie określić, kiedy zrodziła się w otaczającej nas rzeczywistości reklama po raz pierwszy ale z pewnością jest ona „dźwignią handlu”. Reklama ewoluuje jednocześnie z rozkwitem cywilizacji. W chwili obecnej, ludzie od marketingu reklamy eksploatują będące w zasięgu możliwości środki, jakimi są radio, przekaz telewizyjny, internet oraz różnorodnego typu plakaty wielkoformatowe.

Reklama na ulicach

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciętny obywatel mijając billboardy na pewno nie ma świadomości, że wystarczy ledwo 0,04 sekundy, aby reklama zadziałała na jego podświadomość.

Nie chcesz, żeby ciekawe treści Cię ominęły? Zatem z pewnością przypadnie Ci do gustu dobra witryna (www.rankingkont.pl/), na której można przeglądać inne posty.

Mózg odbiera na takie krótkotrwałe informacje ale ich nie przepracowuje tylko rejestruje.

Okazuje się także, że istota ludzka przyjmuje wielokroć więcej obrazów i sygnałów dźwiękowych niż mu się w rzeczywistości wydaje zaś zasadnicza ich część lokowana jest właśnie w ukrytą świadomość. Tę wiedzę pożytkuje się w bilbordzie, którego istotą jest to, że musi on zarejestrować swój przekaz w pośpiechu ponieważ odbiorcami są zazwyczaj ludzie przemieszczający się głównie w środkach komunikacyjnych. Zapisane w mózgu informacje, wydobywane są kiedy sprzyjają ku temu odpowiednie okoliczności. Nabywcy nie zdają sobie sprawy, że podczas kupowania wybór towarów ma powiązanie z promocją. Wrażliwość klientów ciągle ulega zmianom.

Frapują Cię przedstawiane tu tematy? Jeśli tak, to kliknij jeszcze ten link – są tu ważne informacje (http://www.esoil.pl/p,303,mobilgrease-xhp-221), które również Cię zainteresują!

W związku z tym reklama zewnętrzna nie może opierać się na tych samych sprawdzonych pomysłach, ponieważ stanie się nieefektywna.

Z tego powodu ludzie od marketingu muszą stosować coraz to bardziej nowatorskie mechanizmy oddziaływania. W tym konkretnym przypadku, aby billboard rzeszów (sprawdź ceny) promujący stał się efektywniejszy powinien działać głównie na emocje, przez komunikaty niewerbalne takie jak obrazy, barwy, liternictwo. Przekazy niewerbalne to swoisty język trafiający bezpośrednio do podświadomości odbiorców. Nieocenioną zaletą reklamy zewnętrznej jest to, że emitowane za pomocą zmysłu wzroku przekazy podawane są do podświadomości. Odbiorca wręcz nie musi szczególnie skupiać swojej uwagi na obrazie a mimo to jest on utrwalany przez centralny układ nerwowy.