Czy powinniśmy korzystać z usług kuriera, czy może lepsza będzie firma brokerska? O jakich kwestiach warto pamiętać w tej sytuacji?

przez | 10 lipca 2021
Faktycznie każdy, kto choć raz w życiu wysyłał paczkę posiadał podobny dylemat, czyli jakiego rodzaju firmę kurierską wybrać, ile to może kosztować oraz czy warto zamówić kuriera bezpośrednio w firmie kurierskiej czy skorzystać z usług brokera?

Bez wątpienia jednym z bardziej ważnych kryteriów w tej dziedzinie jest to, jakiego rodzaju stawki ma dana firma. Tani oraz jednocześnie solidny kurier jest najważniejszy, lecz i tutaj sytuacja bywa złożona. Gdyż teoretycznie możemy stwierdzić, iż jak przesyłka kurierska to najbardziej optymalną opcją będzie zamówienie usługi u źródła. Lecz nie do końca tak jest, ponieważ ceny w firmach kurierskich mogą być wyższe, niż w przypadku zamawiania u pośrednika.

Przechodząc do sedna sprawy – ta praktyczna strona (https://szukasz-pracy.pl/oferty-pracy/) przedstawia nieco inny punkt widzenia na tę problematykę, niż to zostało przedstawione w artykule, który teraz widzisz.

/J]

kurier online

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Dzieje się najczęściej tak, ponieważ broker ma podpisane umowy z różnymi firmami kurierskimi, więc realizuje sporą ilość zleceń, dzięki czemu może wynegocjować bardziej korzystne stawki z przewoźnikami. Więc może zaproponować lepsze warunki cenowe swoim klientom, natomiast przesyłki będą i tak świadczone za pośrednictwem określonego przewoźnika. Odnosi się to w większym stopniu do osób prywatnych, ale może też się okazać, że i firmy również mogą otrzymać lepszą ofertę, co oznacza bardziej korzystną cenę. Wszystko jednak jest zależne, jak wielka będzie wysyłana liczba paczek w danym okresie. Jak najbardziej przedsiębiorcy mogą podpisać umowę z konkretną firmą kurierską, ale jak się z niej nie wywiążą mogą oczekiwać kary. Poniosą koszty nie za rzeczywistą ilość zrealizowanych paczek, ale za to, jak wiele było ustalonych w umowie. Kiedy posiadamy okresowe spadki oraz wzrosty sprzedaży, to w efekcie jesteśmy w stanie oczekiwać, iż to rozwiązanie będzie niezbyt rentowne.

Firmy brokerskie natomiast nie wymagają deklaracji, więc zamawiamy kuriera wyłącznie w takiej sytuacji, jak jest taka potrzeba. Powinniśmy nad tym pomyśleć, zwłaszcza jak przesyłamy przesyłki za granicę, to różnice cenowe mogą być dość znaczące. Godną polecenia opcją jest kurier online, gdyż taką drogą droga możemy zamówić przewoźnika za naprawdę korzystną cenę. Coraz więcej osób z takiego rozwiązania korzysta i chwali sobie to rozwiązanie.

Czy dobra witryna sprosta Twoim wymogom? Mam nadzieję, że tak. Tam także oczekują na Ciebie ciekawe artykuły. Zapraszam!

Najlepiej więc wybierać jak najlepiej, żeby w konsekwencji jak najwięcej oszczędzić.