W jaki sposób działa elektryczna obroża dla psiaka?

przez | 10 lipca 2021
Instrument którym jest elektryczna obroża dla pieska jest to opcja dla tych właścicieli czworonogów którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą bądź nie chcą korzystać z profesjonalnej pomocy tresera.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
warsztaty

Autor: Olger Fallas
Źródło: http://www.flickr.com
Są również takie sytuacje jak też problemy z pieskiem iż nawet najlepszy treser zwierząt jest wobec nich bezsilny i w takich sytuacjach z pomocą nadchodzi obroża elektryczna dla psa (sport-dog.pl). Nie jest to jednakże podejście, które może być lekarstwem na całe zło. Przy niektórych kłopotach z czworonogiem, takich jak agresja u czworonogów wskazane jest użytkować obroży elektryczne pod okiem tresera, jaki fachowo zidentyfikuje problem z psem oraz udzieli cennych wskazówek by kłopot ów za pomocą elektrycznej obroży anulować, a nie niezamierzenie zaognić. Według producentów tego typu urządzeń tresura pieska w której stosowana jest obroża (www.sport-dog.pl/) elektryczna możemy rozpocząć już kiedy piesek zna podstawowe komendy oraz skończył kilka miesięcy – zazwyczaj przyjmuje się, że wiek psa pół roku jest takim momentem, że pies kojarzy związki przyczynowo – skutkowe jak też jest sens stosowania tego typu obroży do poskromienia a także korekty niechcianych zachowań u czworonogów.
obroża elektryczna dla psa

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Czy każdy piesek może używać elektrycznej obroży? Niemalże każdy. Wymogiem jest rzecz jasna jego wiek bo zbyt młode psy nie łączą odpowiednio związków przyczyny oraz skutku na czym opiera się poprawnie prowadzona tresura psiaka z obrożą elektryczną.

Przed pierwszym zastosowaniem tego typu środka treningu warto także skontrolować stan zdrowia zwierzęcia a także spotkać się w tym celu z weterynarzem. Na rynku jest naprawdę ogromny wybór tego rodzaju przyrządów. W sprzedaży możemy też dostać elektryczny pastuch dla psa.