Kocia toaleta – podsuwamy pomysły jak znaleźć najlepszy model kuwety dla zwierzaczka.

przez | 10 lipca 2021
Kuweta dla kota to jedna z pierwszych rzeczy, jakie kupuje właściciel zwierzątka swojemu ulubieńcowi. Oczywiście, oferta rynkowa jest szeroka, ale główny podział, jaki można wprowadzić, to rozróżnienie na kuwety otwarte i zamknięte oraz kuwety zakryte i samoczyszczące się.

Kot

Autor: Megan
Źródło: http://www.flickr.com

Kuweta zamknięta ma zdecydowanie więcej zalet od otwartej, ponieważ przykre zapachy nie roznoszą się, nie widać jej zawartości, można też zainstalować w otworach wentylujących filtry węglowe pochłaniające brzydkie zapachy.

Tekst, który teraz czytasz jest pełen zajmujących wiadomości, ale ponadto zweryfikuj informacje (https://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6) omawiające podobną sprawę tutaj.

Kuweta zakryta może być wyposażona w drzwiczki albo nie. Najczęściej są one również proste do zdemontowania. Jest to ważna rzecz dla zwierząt, którym zmieniono kuwetę otwartą na zamkniętą, ponieważ siła nawyku może być tak silna, że zwierzę może się po prostu zniechęcić nie potrafiąc pokonać plastikowych drzwiczek albo nie umiejąc znaleźć wejścia. Pełna oferta tu: .

Prawda jest taka, że kotki to inteligentne istoty, ale zmiana rutyny wymaga przygotowania i czasu. Kuwety samoczyszczące się mają specjalny mechanizm odsiewający zanieczyszczenia, jednak ostatecznie i tak to człowiek sprząta po kocie. Oczywiście pozostaje jeszcze sprawa żwirku. Istnieją kuwety z podwójnym dnem, czyli bezżwirkowe, ale większość właścicieli wybiera kuwetę, do której sypie się żwirek.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na przedstawiany temat? Z pewnością tak – przejdź po tym linku (www.zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-szczury/54) oraz odszukaj informacje tu.

Żwirek zbrylajacy się jest wygodny w wyrzucaniu z kociej toalety, ale zazwyczaj jest drobny i mocno pyli oraz roznosi się po mieszkaniu na kocich łapkach, ponieważ zostaje między poduszkami. Zobacz: .

Natomiast żwirek niezbrylający jest dość higieniczny i wygodny w użyciu, przy wsypaniu odpowiedniej ilości możemy go wymieniać nawet co dwa tygodnie, lecz ma wyraźniejsze kryształy (aby lepiej chłonąć), przez co może podrażniać kocie łapki (a szczególnie wrażliwe poduszki). Na rynku jest też żwirek silikonowy, który ma bardzo dobre właściwości absorpcyjne, można go również nabyć w wariantach zapachowych (na przykład kwiatowym, lawendowym). Zawsze można zamówić kilka mniejszych opakowań i sprawdzić wszystkie, aby trafić na ten najlepszy, z którego i my będziemy zadowoleni, i nasz kociak. Ale należy mieć na uwadze, że kociaki powoli akceptują nowe rzeczy i mogą źle reagować na zbyt intensywną wymianę piasku.

rudy kot

Autor: billy1125
Źródło: http://www.flickr.com

Koty to zwierzęta z natury czyste, co udowadniają kilka czy kilkanaście razy dziennie liżąc się po przebudzeniu i przed drzemką, a także po zabawie, po posiłkach i po skorzystaniu z toalety. Nasz pupil będzie również chętnie załatwiał swoje potrzeby do kuwety, którą mu ustawimy, ale musi mu ona po prostu pasować.