Pomysł na firmę: firma porządkująca

przez | 10 lipca 2021
Początek wiosny to dobry czas dla firm sprzątających. Mają najwięcej zamówień na sprzątanie po zimie, porządkowanie biur oraz magazynów, mycie okien, czyszczenie tapicerki samochodowej.

W naszym kraju funkcjonuje obecnie ok. 3000 firm w tej branży. Rynek zdominowany został przez przeciętnej wielkości, angażujące ok. tysiąca osób spółki.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij i sprawdź przesyłka na palecie szybko, tutaj znajduje się coś, co z pewnością również jest wartościowe.

Mniej więcej 30 procent to nieduże firmy rodzinne. Wydawać by się mogło, że uruchomienie przedsiębiorstwa w tej branży jest łatwe: wystarczy wiadro, ścierka jak też pasta do posadzki. Jednak świadcząc tego rodzaju usługi musimy dokładnie znać specyfikę specjalistycznych sprzętów sprzątających, wady a także zalety poszczególnych chemicznych środków. Przydaje się umiejętność planowania a także zarządzania logistyką. Wiaderko i ściereczka nie wystarczą.

Ogrodzenia, siatka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Na rozpoczęcie działalności trzeba przeznaczyć 20-30 tys.

Kliknij ten link i sprawdź tu opaska renifer analogiczne informacje na ten temat – one na pewno Cię zainteresują, więc nie czekaj zbyt długo:)

zł. Po pierwsze dobrze jednak pojawić się w przestrzeni wirtualnej. Pierwsze zlecenia wskażą specjalizację, na jaką na konkretnym terytorium jest największe zapotrzebowanie. Może to być sprzątanie domów, gabinetów, posesji, porządki po remoncie, mycie okien, czyszczenie tapicerki pojazdów, kobierców bądź usuwanie alergenów. Każda z owych aktywności posiada inną specyfikę, nastręcza innego typu przyrządów, umiejętności i przygotowania. Najwięcej zamówień pochodzi ze spółdzielni mieszkaniowych, posiadaczy marketów, biur oraz przedsiębiorstw budowlanych. Coraz to nagminniej usługi sprzątania zamawiają dyrekcje przychodni i domów opieki.

Zatrudnienie obsługi zewnętrznej jest bowiem tańsze aniżeli utrzymywanie załogi. Powoli, ale sukcesywnie rośnie ilość zleceń z hoteli jak też pensjonatów. Jeśli chcemy ogłosić się jako firma sprzątająca Wrocław, najlepiej zróbmy to w internecie.