Pasza przeznaczona dla klaczy źrebnych i karmiących – jak ją po dobierać i co dobrze jest o niej wiedzieć?

przez | 10 lipca 2021
Jedzenie dla koni, podobnie jak jest w przypadku wszelakich innych zwierząt, bywa specjalnie przygotowane pod samym względem wartości odżywczych i minerałów, potrzebnych dla konkretnej rasy, które to mają spowodować nie jedynie wzrost ich wytrzymałości oraz siły, jednak przede wszystkim utrzymać je w pełni zdrowe oraz piękne.

jedzenie

Źródło: flickr.com

Jak się jednakże okazuje, z końmi jest często jak z psami – nie każdy z nich przyswaja każdy typ pokarmu i nie wszystkie są zmuszone mu smakować. Nie w inny sposób ma się również sprawa z klaczami, które karmią lub spodziewają się swojego malucha.
pasza dla klaczy

Autor: Clint Budd
Źródło: http://www.flickr.com
Klacze zazwyczaj karmi się w ten sam sposób jak ogiery, lecz jak to łatwo się domyśleć, istnieją wyjątki od tej konkretnej reguły, a najbardziej istotnym spośród nich bywa ponad wszystko stan naszej klaczy pod względem czysto kobiecym, czyli faktem, czy też jest ona w ciąży.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem wejdź w link do źródła (https://acana.com.pl/karma/) i ciesz się następnymi newsami. W razie jakichkolwiek pytań – odezwij się do nas.

Klacze źrebne muszą mieć inny rodzaju pokarmu no i dotyczy to równocześnie tych co są w obecnej chwili w ciąży, jak również tych karmiących. Dlatego właśnie ukazały się pasze przeznaczone tylko dla klaczy w tych konkretnych okresach, które często bywają też dostosowane do danego trymestru w czasie ciąży. Jeżeli dobrze się po przyglądać, porządna pasza – wbogacanie solą – dla klaczy w tych dwóch stanach ma w większości formę bardzo dobrze znanego naszym osobom musli, które to w rzeczywistości mamy możliwość także w pewnym konkretnym chwili „przekazać” źrebakowi, by ten wtedy „przerzucił” się z mleka matki na stały pokarm.

Takie pożywienie ma bardzo wielu dobrych wartości, witamin oraz minerałów, które nie tylko nasycą dobrze posiadamy oraz ich dzieci, lecz i również zagwarantują im pełnie zdrowia oraz energię potrzebną im na co dzień.