Niewidzialne ogrodzenie – czyli, w jaki sposób konkretnie działa działający elektrycznie pastuch przeznaczony dla psa

przez | 10 lipca 2021
Pies jest to od niewiarygodnie wielu lat najlepszy przyjaciel nas ludzi. Wielu spośród nas nie wyobraża sobie domu bez niego, traktując jak członka własnej rodziny – jego chronienie jest niemalże tak samo istotne, jak na przykład naszych dzieci.

zęby

Autor: David Wright
Źródło: http://www.flickr.com
miska

Autor: Jason Trbovich
Źródło: http://www.flickr.com
pastuch dla psa

Autor: Susan Drury
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas samych mimo miłości do nich, trzyma je głównie na zewnątrz posesji. Takiego typu psy są najczęściej psami typowo obronnymi, lecz i te całkiem małe uwielbiają przecież biegać wokół domu i się bawić. Jak nauczyć psa, że nie wolno podchodzić dla przykładu do ulicy lub naszych kwiatów? Powstał sposób, lecz niewiarygodnie kontrowersyjny.

Chronienie psa przed niebezpieczeństwem jest to czasem trudne zadanie – w szczególności jeżeli mieszka się w domu, a nasz kochany maluch uwielbia sobie kopać na przykład pod ogrodzeniem, po które go to drugiej stronie jest ulokowana ruchliwa ulica. Oduczenie psa kopania – nie tylko pod ogrodzeniem, ale i dla przykładu w naszych kwiatach – to dosyć trudne zadanie i wymaga od nas konsekwencji. Istnieje jednak pewien sposób, aby zaznaczyć psu, gdzie mu wolno, a gdzie w ogóle nie wolno mu iść, a jest to niewidzialne ogrodzenie, które to stwarza w pełni elektryczny pastuch dla psa. Owe urządzenie bywa niewiarygodnie kontrowersyjne jeżeli chodzi o właścicieli czworonogów – takiego typu pastuch w czasie, kiedy nasz własny pies przysmak dla psa – Pro Zoo zbliży się do strefy „niebezpiecznej” przesyła dwa sygnały: 1. Dźwiękowy, a jak pies nie zareaguje: 2.

Jeśli zainteresował Cię omawiany tekst, bez ociągania przeczytaj jeszcze inne warte przejrzenia (http://www.alpaki.pl/hodowla-alpak-wg-alejandry-rubino,2) materiały – na pewno także Cię zaintrygują.

Elektryczny.

Oznacza to, że jeżeli pies nie usłucha pierwszego sygnału, urządzenie użyje niewielkiego wyładowania elektrycznego, aby go przystopować. Istnieje wielu zwolenników pastuchów, jednak jest też bardzo wielu jego przeciwników – albowiem jak można tak traktować członka swojej rodziny?