Jak szkoły prywatne radzą sobie z windykacją nieopłaconego przez studentów czesnego

przez | 10 lipca 2021
Który z ubiegłorocznych maturzystów nie dostanie się na publiczną uczelnię, a chce nauczyć się projektować instalacje centralnego ogrzewania, może bez przeszkód zapisać się na niepubliczną uczelnię. Taka maturzystka zdobędzie pożądaną wiedzę, ale jednocześnie będzie zmuszona sporo zapłacić za naukę. A uczelnie prywatne borykają się z innego rodzaju problemem. Niezapłacone przez słuchaczy czesne bywa częściowo zagrożeniem dla stabilności finansowej, a władze uczelni nie mogą unowocześniać zaplecza naukowego ani kupować nowych pomocy dydaktycznych.

kalkulator i monety

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Aby zagwarantować sobie, bądź co bądź dodatkowy, zastrzyk gotówki i odzyskać przepisowo zarobione środki finansowe , władze zwracają się do firm trudniących się windykacją. Z kolei ich przedstawiciele proponują możliwe rozwiązania, a jednym z nich jest windykacja należności oparta na obowiązujących obecnie przepisach.

Odzyskanie zaległych kwot wymaga czasu. Windykacja należności rozpoczyna się od wyznaczenia kwoty, jaką ma zapłacić dany żak. Później nadchodzi pora na napisanie listu do wierzycieli, czyli np. studentów ochrony środowiska. W tego typu korespondencji muszą znaleźć się dobitne zdania, inaczej zamierzony efekt nie zostanie osiągnięty. Jednym ze sposobów poprawiania skuteczności realizowanych działań staje się umieszczenie informacji o możliwych konsekwencjach niezapłacenia należności, czyli np. wpisanie danej osoby do krajowego spisu dłużników, co skutkuje odmową pożyczki w każdej placówce bankowej. Na jednych podziała to jak kubeł zimnej wody, a drudzy błyskawicznie spłacą swoje długi – .

Istotna jest tutaj jeszcze jedna uwaga. Kto zamierza skorzystać z usług firmy windykacyjnej musi pamiętać, że ma ona działać, w określmy to metaforycznie, humanitarny sposób. W takim przypadku każdy będzie miał gwarancję, że nie zrazi do siebie obecnych i potencjalnych nabywców usług edukacyjnych, czyli żaków.

Zaabsorbował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to użyj źródła (www.poldannet.pl/pl/page/siatki-sportowe/pilkochwyty.html), by zobaczyć większą ilość zbliżonych wiadomości. Bez wahania kliknij więc tutaj.

Windykacja należności może przynieść wymierne efekty, ale wymaga dodatkowej pracy działu księgowości. A pracownicy rektoratów muszą nastawić się na przybycie zdenerwowanych klientów, którzy będą starać się udowodnić swoje racje (serwis SAF zapraszamy). Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że samodzielna windykacja raczej spali na panewce, to nawet hałasy dochodzące zza drzwi dziekanatów nie zrobią żadnego wrażenia na władzach szkoły wyższej.

Namawiamy Cię do przeczytania kolejnego wpisu na podobny temat – w nim odnajdziesz ekstra treści. Więc idź do serwisu podkładki nierdzewne i ciesz się tym.

/J]