Jakie zawody poszukiwane naprawdę?

przez | 10 lipca 2021
Era wyścigu szczurów powoli się dopełnia. Coraz częściej poszukując pracy kierujemy uwagę nie jedynie na konkretne profity, ale i na niewysoki poziom napięcia, miłą atmosferę w biurze, czy też przestrzeganie pory, o której będziemy wychodzić z niej do domku. Nadal jednak wybierając uczelnię a także kursy nie kierujemy się naszymi marzeniami, lecz tym, czy po pozyskaniu wykształcenia, odszukamy dobrze płatną posadę. Które zawody są poszukiwane faktycznie?

informatycy, IT

Autor: Mario Behling
Źródło: http://www.flickr.com
Komputerowcy, finansowcy i inżynierowie. Na czele listy ciągle znajdują się stanowiska podobne tym, które wymieniane były w rankingach przez kilka ostatnich lat. Z pozyskaniem posady nie mają problemu programiści, finansiści, bądź inżynierowie budowlani. Acz nie widać tego w prasie, ciągle poszukiwanym zawodem są także interniści oraz medycy poszczególnych specjalizacji.

Kupcy na wagę złota. Handel (zobacz szkolenie sprzedazowe) to krew biznesu oraz napędowa siła każdego przedsiębiorstwa. Nic zatem dziwnego, że to kupcy są jedną z bardziej poszukiwanych grup zawodowych. Fach handlowca do prostych nie należy. Rynek jest chimeryczny, a osiągane rezultaty zależą również od branży oraz wyprzedawanego produktu. W dalszym ciągu jednakże ogłoszenia dla sprzedawców stanowią jedne z częściej spotykanych ofert. Jest też bardzo dobrze opłacana, szczególnie w ogólnoświatowych korporacjach ze specjalizacji informatycznej i telekomunikacyjnej czy energetycznej – zbiornik kwasoodporny – więcej informacji.

konsultacni w banku, pracownicy banku

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com

Finanse – doradzanie się opłaci. W branży finansowej zazwyczaj poszukiwanymi pracobiorcami są osoby od bezpośredniej obsługi klientów, tak biznesowych, jak też detalicznych. W cenie są doradcy kredytowi, opiekunowie inwestycyjni małych i średnich firm – inne rekomendacje polecamy stronę w wolnej chwili. Rośnie również zapotrzebowanie na osoby obsługujące klientów zamożnych, wyszukujących usług doradczych w zakresie skutecznego lokowania oraz pomnażania majątku.

Czyżby któryś komentarz z serwisu (http://raczynski-kancelaria.pl/wspolpraca-rzetelnosc) Cię dotknął? Masz ochotę na to odpowiedzieć? Namawiamy Cię do tego z zaangażowaniem. Czekamy na Ciebie!

Nie słabnie zapotrzebowanie na rachunkowych, profesjonalistów ds. sprawozdawczości rachunkowości. Na nich miejsca pracy czekają w działach finansowych wielu firm jak też w firmach doradczych. Cennymi specjalistami na rynku są też osoby zajmujące się rozliczaniem funduszy europejskich.

Ciągle wiele ogłoszeń tyczy się pracobiorców fizycznych ze specjalności budowlanej (czy na przykład montaż rurociągów ze stali nierdzewnej). Jest także wiele propozycji typu call center jaki może być niezłym startem dla każdego.