Jeśli pragniemy nauczyć psa nowych nawyków, to warto kupić specjalne gadżety

przez | 10 lipca 2021
Jeśli pragniemy, by nasz pies zachowywał się grzecznie, to znakomitym pomysłem będzie wykorzystanie specjalnych urządzeń, które uproszczą nam tresurę.

Nie trzeba się również obawiać, iż wyrządzimy zwierzęciu krzywdę, ponieważ są to gadżety bezpiecznie.
W przypadku kiedy mamy działkę oraz nie chcemy, żeby psiak biegał na ten przykład po grządkach, to możemy zastosować specjalny pastuch dla psa. To urządzenie złożone jest z niewielkiego nadajnika, który możemy położyć w dowolnym miejscu, przewodów wyznaczających zakazaną strefę i obróżki – pastuch dla psa. Jeżeli zwierzę wbiegnie na teren, na którym nie powinien być, nadajnik prześle alarmowy sygnał dźwiękowy, w przypadku gdy zwierzak nie posłucha, to załączy się króciutki impuls elektryczny. Pastuch dla psa to niegroźna i efektywna metoda, by nauczyć naszego pupila, gdzie nie powinien być.
pastuch dla psa

Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli pragniemy na ten przykład samemu wytresować zwierzaka, to znakomitym pomysłem mogą być obroże treningowe. Są to specjalistyczne gadżety, które przesyłają krótki impuls elektryczny, kiedy zwierzak nie wykonuje naszych komend – https://sport-dog.pl/pl/c/Elektroniczne-i-elektryczne-obroze-treningowe-DOGtrace/76. Oczywiście jest to dla psa bezbolesne. Istotne jest, iż przesyłamy psiakowi wiadomość, że to nie my go karcimy, a urządzenie. Z pewnością bardzo uprości to tresurę oraz spowoduje, iż psiak niezwykle szybko nauczy się pożądanych komend. Jeśli idzie o zasięg obroży, to wszystko zależne jest od jej typu.

Na rynku znajdziemy obroże treningowe, którymi możemy sterować nawet z 2 tysięcy metrów. Większość z nich jest odporna na wodę, a niektóre mają dodaną funkcję antyszczekową.