Grafik freelancer – o zaletach pracy jako wolny strzelec

przez | 10 lipca 2021
W aktualnym świecie coraz więcej osób ceni sobie możliwość pracy jako grafik komputerowy. Nie jest to do zrealizowania w przypadku każdej branży, jednak do grona zawodów, jakie mogą sobie na to pozwolić, należą m.in. graficy, programiści, copywriterzy, tłumacze i doradcy zawodowi. Oni mogą porzucić pracę na etacie, aby robić wyłącznie projekty na zlecenie.

animacja 3D - ROX3D

Autor: Gidge Uriza
Źródło: http://www.flickr.com

Przypatrzmy się bliżej korzyściom, jakich może się spodziewać grafik freelancer, decydując się na taki model swojej pracy.

Bez wątpienia, freelancer, przykładowo ma większą swobodę wykonywania zleceń – bez względu na to czy jego specjalizacją jest grafika reklamowa, branding, animacja 3d, wizualizacja 3d, czy innego typu projekty (zobacz więcej). Jedynym wymogiem są jego zdolności. Musi dać się dostrzec na rynku, aby nie musieć poszukiwać zleceń, a tylko czekać, aż same do niego przyjdą. Wtedy jego pole działania będzie największe oraz – co ważne – nie będzie musiał się martwić, że nie zarobi na rachunki lub nie będzie mógł sobie pozwolić na codzienne przyjemności. Jeśli będzie dobry w tym, co wykonuje, raczej nie powinien uskarżać się na brak pracy, a wręcz odwrotnie. Nie ma nad sobą szefa, może sam postanawiać, jak zrealizuje każdy projekt i – co najistotniejsze – nie dzieli się z nikim honorariami. Zyski freelancera mogą zdecydowanie przewyższyć dochody osoby zatrudnionej na etacie, która może co najwyżej oczekiwać dodatkowych premii, o ile prezes okaże odrobinę dobrej woli. Oczywiście może zmieniać biura reklamowe na coraz lepsze, jednak pracując jako wolny strzelec każde zlecenie jest tylko jego sukcesem. Poza tym ma nienormowany czas pracy.

Nie możesz się doczekać kolejnych interesujących wpisów na ów temat? Przekazujemy Ci fantastyczną informację – kliknij hiszpania last minute z niemiec w podany link i rozkoszuj się tekstem.

Nie musi siedzieć w pracy od 9 do 17, ale wykonywać swoje projekty gdy tylko ma na to ochotę – trzymając się terminu zapisanego w kontrakcie z klientem. Może jednak bez problemu zrobić sobie wolny dzień w każdej chwili, by popracować wieczorem bądź w weekend. Wszystko jest zależne od niego. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że niektóre zakupy konieczne do wykonywania pracy, np. komputer, można doliczyć do kosztów, niemało na tym zaoszczędziwszy.Jak widać praca freelancera ma liczne zalety.

Rzecz jasna niektórzy wspomną o braku mobilizacji, stabilności i pewności finansowej jednakże – coś za coś. Jednocześnie grafik może znaleźć stałą prace w firmie graficznej i robić grafiki 3d, animacje 3d, wizualizacje za miesięczne wynagrodzenie .

Pytacie czasami o naszą nową witrynę. Oto ona. Należy kliknąć w ten link i można zobaczyć tu (http://ambroexpress.pl/) następne interesujące posty.

Wolny strzelec to nie wybór dla każdego, lecz niejednej osobie tego rodzaju system pracy wyszedł na dobre.