Dodatkowa aktywność możliwością do powodzenia zawodowego

przez | 10 lipca 2021
Mając pracę z powołania poświęcamy mu nie tylko osiem godzin na dobę, ale zawsze zgłębiamy swoja doświadczenie. Chcemy być bezbłędni. Zniszczyć rywali. Cieszyć się szacunkiem. Osiągnąć jak najtrafniejszą pozycję.

fotografia - firma

Autor: ZSPNrdwa Krosno
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach nie wystarczy przyjść do pracy. Popularne powiedzenia PRL już dawno nie funkcjonują. Obecnie należy wykazać się teorią oraz doświadczeniem podczas interview. Same wykształcenie wyższe nie jest wystarczające. Stosownie do swojego kierunku edukacji powinniśmy podejmować ciekawe formy aktywności np. studiując informatykę poprzez konkursy programistyczne. Zdobywamy bagaż doświadczeń, poznajemy środowisko (czytaj to) danej gałęzi, a może spotkamy niedalekiego chlebodawcę. Jest to świetne rozwiązanie na każdym etapie studiów. Zbieżnie jest z udziałem w wszelkiego typu eventach i imprezach np. hackathon (zobacz hackathony w Katowicach). Wchodzimy w środowisko, zacieśniamy kontakty.

Będąc już pracownikiem (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-urlop-wypoczynkowy-wszystko-co-nalezy-wiedziec) powinniśmy nadal poszerzać teorię poprzez konkursy programistyczne. Uczestniczą w nich zgłębiamy teorię, a przy tym możemy uzyskać cenne nagrody, nie zawsze rzeczowe – zobacz: konkursy programistyczne dla firm. W branży tak wyczerpującej i prężnej jak informatyka nie można pozwolić sobie na stanie w miejscu. Jeżeli nie będziemy na bieżąco trafi się pracownik o lepszych umiejętnościach z najświeższymi nowinkami. Dlatego bardzo istotne jest czynny udział w środowisku. Niektóre eventy są wręcz obowiązkowe tj. hackathon. Obecnie jest wiele odmian tego typu imprez i z pewnością przy odrobinie wysiłku znajdzie się dogodny termin oraz lokalizacja, aby uczestniczyć.