Pianka poliuretanowa – nowy trend w izolacji dachów.

przez | 10 lipca 2021
Izolacja poszycia dachowego to bardzo ważny, lecz nieraz omijany element przy budowie lub podczas renowacji domu. Inwestorzy indywidualni często koncentrują się na zakończeniu budowy w jak najszybszym czasie i jak najmniejszym kosztem. Specjaliści jednak są zdania, że niedocieplenie poddasza może powodować straty cieplne nieruchomości sięgające nawet 25%. Działają tutaj przede wszystkim prawa fizyki. Rozgrzane powietrze unosi się do górnych pomieszczeń domu i musi pozostawać tam jak najdłuższy czas, izolacja dachu zaś ma tutaj kluczowe znaczenie.

budowa domu

Autor: Prince Roy
Źródło: http://www.flickr.com

Aktualne trendy ponaglają inwestorów do szukania metod dających jak największe oszczędności w późniejszej, długoterminowej eksploatacji nieruchomości. Łączy się to nie tylko z obowiązkiem ocieplenia fasady domu, ale i położeniem dodatkowej izolacji cieplnej w przestrzeni między stropem a pokryciem. Najczęściej wybieranym materiałem izolacyjnym jest obecnie wełna mineralna, która posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła, jest relatywnie prosta w montażu i niepalna. Podczas przystosowywania poddasza niezłym materiałem do zastosowania jest również polistyren ekspandowany, zwykle zwany styrodurem, czyli styropianem o zadowalających parametrach docieplających. Jednak najnowsze tendencje ewidentnie wskazują, że przyszłość w ocieplaniu połaci dachów należy do pianek poliuretanowych. Pianki w zastosowaniach docieplających znane są już od dłuższego czasu na zachodzie Europy i Ameryce. Do ich licznych zalet można zaliczyć wyśmienite właściwości docieplające, nieduży ciężar własny, znaczną wytrzymałość i szybkość montażu – izolacja może być gotowa na średniej wielkości połaci w jedno popołudnie.

Zgodzisz się chyba, że omawiany post jest nieszablonowy. Jeżeli więc masz chęć poznać go lepiej, zobacz info (https://wibako.pl/) opublikowane w tym serwisie.

Natrysk pianki dokonuje się przy udziale firmy remontowej dysponującej fachowym sprzętem i zajmuje relatywnie niewiele czasu, ponieważ pianka sama przykleja się do podłoża podczas natrysku i w szybkim tempie wypełnia wolne szczeliny wokół niej. Ta właściwość zapewnia deweloperowi wyższą szczelność izolacji dachowej niż w wypadku zastosowania wełny czy styropianu. W zależności od cech danego typu pianki, położona warstwa powinna liczyć od 15 cm do ok.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach, a odnajdziesz więcej podobnych danych, które również będą interesujące.

25 cm. Jest to niemal o połowę mniej niż rekomendowana grubość wełny mineralnej przy zastosowaniu podobnych parametrów docieplenia.