Jakie istnieją typy szkła? Czym się charakteryzują różnorodne modele? Co najlepiej wybrać?

przez | 10 lipca 2021
Z wynajęciem szklarza jest jak z pozostałymi usługami – powinno być dobrze, profesjonalnie oraz na temat. Na szczęście dużo jest takich specjalistów na rynku, tak więc łatwo odnaleźć coś dla własnych potrzeb. Czasami jednak dobrze coś wiedzieć na temat szkła, a mianowicie to, jakiego rodzaju najlepiej wybrać, żeby podczas rozmowy ze szklarzem orientować się, o jakiego rodzaju pojęciach mowa.

szyba

Autor: pedrik
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze warte wspomnienia jest szkło transparentne tzw. float. To szkło podstawowe, dosyć często wybierane i stosowane do produkcji szklanych – wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Jest przeźroczyste, płaskie, bez zniekształceń i optycznych wad. Odróznia je odcień, który jest widoczny na krawędziach i zachodzi w zieleń. Jeśli zdecydujemy się na usługi szklarskie, najlepiej we Wrocławiu, to można być pewnym, że szklarz poleci nam właśnie taki rodzaj szkła. A to dlatego, iż to szkło ma naprawdę bardzo dużo zastosowań.

Pasuje więc właściwie do wielu miejsc: drzwi (unikalne drzwi), kabin prysznicowych, okien, witryn i lamp.

Jeżeli po przestudiowaniu publikowanego artykułu będziesz chciał poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (http://www.bramkor.pl/) bardzo Ci pomoże – chodź i zobacz!

Inny rodzaj szkła to szkło optiwhite. Jest to szkło dość zbliżone wyglądem do szkła transparentnego, lecz nie ma zielonego odcienia, tak więc lepiej się prezentuje i posiada większa przejrzystość. Z pewnością też lepiej odwzorowuje kolory, dzięki temu bardzo dobrze pasuje do grafik na szkle. Kolejny rodzaj szkło matowe, to zwykłe szkło mleczne, które uzyskuje się dzięki chemicznej obróbce na jednej ze stron szyby.

Szklane drzwi

Autor: Bill Smith
Źródło: http://www.flickr.com
Z jednej więc strony tego rodzaju szkło wygląda jak zwykły float, z innej jest matowe. Jest to szyba nieprzejrzysta, która jednakże zapewnia dostateczną ilość światła w danym pomieszczeniu. Łagodzi także kontury osób i przedmiotów, a także oferuje prywatność w pomieszczeniach firmowych. Na koniec najlepiej powiedzieć o szkle laminowanym.

Jest tworzone za pomocą zgrzewania ze sobą dwóch, lub więcej, szyb i folii laminującej, która znajduje się między nimi. Dzięki takiej folii, jak dochodzi do stłuczenia, szkło nie ulega rozpadowi, ale jest przez nią utrzymywane, co zapewnia naprawdę pokaźny komfort bezpieczeństwa. Z tego rodzaju wiedzą już będziemy wiedzieć, z jakim szkłem mamy do czynienia i co najlepiej wybrać. Nie powinniśmy się obawiać jednakowoż o wszystkie pytać szklarza, powinien on rozwiać nasze wszystkie wątpliwości.