Jaki męski zegarek nabyć?

przez | 10 lipca 2021
Mierzy czas, ale to nie wyłączna jego funkcja. Zegarek to głównie dodatek podkreślający prestiż noszącego go mężczyzny. Dobra marka nie wystarczy, zegarek trzeba dopasować do ubioru jak też okazji. Jak to zrobić, aby nie popełnić zbrodni przeciw modzie? Tego dowiesz się z naszego informatora.

zegarek

Autor: R∂lf Κλενγελ
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy twierdzą, iż nabycie drogiego, wytwornego zegarka to po prostu snobizm a także wybór, który nie ma praktycznego uzasadnienia.

Zaprezentowana porada okazała się dla Ciebie przydatna? W takim razie sprawdź dodatkowo inne tego typu artykuły i przeczytaj więcej wskazówek.

Wytyczne dobierania męskiego zegarka, w szczególności tego wizytowego oraz wieczorowego, są jednak równie ważne jak reguły dobierania garnituru lub krawatu. Do pewnych eleganckich strojów po prostu nie wypada zakładać pewnych rodzajów zegarków. Natomiast poranny jogging z wytwornym zegarkiem na ręku można też uznać za pogwałcenie modowego kodeksu. Żeby dobrać dobry zegarek zegarek szpiegowski trzeba wziąć pod uwagę zarówno jego funkcjonalność, jak również wygląd. Mówi się, iż najważniejszą własnością zegarka męskiego jest jego „dusza”. Jak dobrać najlepszy zegarek dla siebie?

Zebranie biznesowe, podpisanie ważnego kontraktu – oto okazje, na jakie z całą pewnością przyda Ci się godziwy, wizytowy zegarek. Określenie „wizytowy” łączy się nierozdzielnie z klasycznym strojem, a więc gajerem o klasycznym kroju, najodpowiedniej w

zegarek

Autor: Sharkomat
Źródło: http://www.flickr.com

kolorach: atramentowym, popielatym, brunatnym, piaskowym. Zegarek wizytowy to też model klasyczny, najlepiej na skórzanym pasku, z wyrazistą tarczą. Powinien być stylowy, a jednocześnie wygodny, to podstawa. Elementy dekoracyjne, bardzo rzucające się w oczy są w wypadku takiego zegarka niewskazane.

Luksusowe przyjęcie, ślub – na takie okazje wkładamy pełny, trzyczęściowy gajer a także markowy, wieczorowy zegarek. Musi się wyróżniać: klasyczny styl, lecz oryginalna, ozdobna forma. Wszelakie zdobienia będą jak najbardziej na miejscu, pod warunkiem, że pasują do ubioru (nie gryzą się z nim). Praktyczna funkcja takiego zegarka jest na drugim planie, stanowi on głównie ozdobę, efektowny dodatek, podkreślający wagę okazji, ale również status społeczny noszącego go mężczyzny. Tarcza może być większa aniżeli tradycyjna, liczy się raczej materiał, z którego jest wykonana, najbardziej dystyngowane jest złoto.

Sportowy zegarek przydać się może każdemu, kto uprawia sport i nosi się na sportowo. Niestandardowy kształt koperty, pas ze sztucznego tworzywa, a przy tym wodoodporna obudowa. Zegarki sportowe powinny być głównie odporne a także praktyczne. Należy pamiętać, iż zegarek sportowy nadaje się tylko do sportowego, nieoficjalnego ubioru. Kupując wysokiej klasy zegarek możemy być pewni, iż zegarmistrz przez długi okres nie będzie nam potrzebny.