Zakup psa. Na co należy zwrócić uwagę?

przez | 10 lipca 2021
Kiedyś w końcu nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko ogłasza nam, że chce mieć w domu zwierzę. To dosyć poważna kwestia i trzeba się nad nią dobrze zastanowić. Na pewno nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, by przestało nas tą prośbą męczyć. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze efekty niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.

Pies rasy mastif tybetański

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, porozmawiajmy z dzieckiem o odpowiedzialności za zwierzę. Wytłumaczmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas zupełnie zależne. Musimy je karmić i pielęgnować – . Jeżeli nasze dziecko zrozumie to i zobowiąże się przestrzegać wszelkich reguł, można zastanowić się nad zwierzakiem.

Najczęściej wybieramy pieska. Pies kość dla psa to od dawien dawna najlepszy przyjaciel człowieka. Jak dotąd się nie zdarzyło, by wierny pies zdradził ukochanego pana. Wręcz odwrotnie, słyszy się o wypadkach, kiedy to zwierzę wyciąga z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Niekiedy przez długi czas „opłakuje” odejście człowieka i zwykle wkrótce sam również umiera. Piesek będzie bez wątpienia oddanym przyjacielem naszego malucha. Jest wiele odmian, które wprost uwielbiają dzieci, można więc postarać się o takiego pieska.

Wybierając psa, weźmy pod uwagę to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w mieście, w ciasnym mieszkanku nie decydujmy się na wielkie psy oraz te, które potrzebują się wyhasać. Kupmy raczej odmiany, którym nie potrzeba tak dużo ruchu. Jeśli kupimy jamnika, pamiętajmy o tym, by nie wchodził samodzielnie po schodach, gdyż to może mu zniekształcić kręgosłup.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewniajmy naszemu psiakowi odpowiednią karmę, dostosowaną do jego aktywności – przykładowo od tej firmy. Nie podkarmiajmy zwierzaka resztkami z obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas dobre, może być dobre też dla ukochanego pupila. Możemy także podarować naszemu małemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie zoologicznym dostaniemy wszelkiego rodzaju zabawki dla psa w sklepie Glonojada. Są one wykonywane z przeróżnych materiałów.

Podobają Ci się opisy zawarte w naszym artykule? Zatem czytaj wpis (http://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-bazanty/111), który jest na kolejnej stronie. Tam znajdziesz dużo szczegółów.

Niektóre gryzaki pomagają w usunięciu kamienia nazębnego.