Co należy obecnie wiedzieć o gołębiach pocztowych?

przez | 10 lipca 2021
Gołębie pocztowe są odmianą występującego teoretycznie w całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród przeróżnych gołębi wyróżnia się wyjątkową cechą charakterystyczną: umie wrócić do gołębnika nawet z niewiarygodnie odległych miejsc. Ich opieką zajmuje się dzisiaj tysiące pasjonatów na wszystkich kontynentach.

Umiejętność gołębi wysyłkowych do powrotu do gołębnika z bardzo znacznych odległości człowiek wykorzystał do wysyłania wieści. Dlatego są one dość często nazwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest niezwykle modnym zainteresowaniem na całym świecie. Także w Polsce jest to zajęcie dla wielu osób. W hodowaniu gołębi niezbędne jest skorzystanie z wysokiej jakości karmy i preparatów witaminowych. Wszystkie niezbędne produkty dla gołębi pocztowych (dowiedz się więcej na ) oferują dobrze wyposażone sklepy dla gołębi. Oferowane produkty dla gołębi pocztowych to nie tylkodobrej jakości karmy, ale również preparaty witaminowe, składniki mineralne oraz odpowiednie w hodowli akcesoria. Sklepy dla gołębi oferują między innymi dobrej jakości obrączki, które niezwykle mocno ułatwiają znalezienie zagubionych ptaków.

produkty dla gołębi

Autor: Assemblies Unlimited, Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Jako posłańców gołębie stosowano już w czasach starożytnych. Też w erze nowożytnej naprawdę często wysługiwano się tymi gołębiami, aby pilnie wysyłać informacje nawet na wielkie odległości. Przed drugą wojną światową zaczęto je trzymać nie w celach praktycznych, ale dla radości. W tym czasie w Polsce zaczęły powstawać pierwsze organizacje skupiające hodowców. Po tym jak wybuchła wojna ich hodowla (http://www.aquablendpolska.com/katalog/preparaty-mlekozastepcze,39.html) została jednak zabroniona przez okupacyjne władze niemieckie. Naprawdę szybko po zakończeniu wojny hodowla (http://www.alpaki.pl/alpakoterapia-w-okolicach-warszawy,5) gołębi pocztowych została znowu przywrócona do życia. Gołębie pocztowe charakteryzują się stosunkowo niewielką wagą, samica ma wagę maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: na tej stronie: . Średnio żyją dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początkach marca na świat przychodzą młode.

Niezwykle często jednak w hodowlach młode gołębie przychodzą na świat w połowie grudnia. Samica składa zaledwie dwa jajka. Zanim młode zjawią się na świecie mija tak naprawdę osiemnaście dni. Jajami i pisklętami opiekuje się nie tylko samica, ale także samiec. Takie zjawisko występuje w przyrodzie bardzo rzadko.