Kulturystyka w teorii i praktyce – najczęściej popełniane błędy na siłowni

przez | 10 lipca 2021
Kiedy okres zimowy się kończy i pojawiają się pierwsze wiosenne dni, wiele osób przypomina sobie o tym, iż trzeba zatroszczyć się o figurę, by w sezonie wakacyjnym odpowiednio prezentować się na plaży. Takie myślenie nie jest obce ani paniom, ani mężczyznom, a na siłowni najczęściej popełniamy wszyscy te same błędy.

Najczęstsze błędy na siłowni to te, które być może nie wynikają z naszej niewiedzy, ale raczej z niecierpliwości oraz chęci ekspresowego otrzymania zadowalających efektów. Dlatego warto czytać . Prawda jest taka, iż nie da się zbudować pięknej, umięśnionej sylwetki w ciągu zaledwie kilku tygodni. Aby proporcja masy mięśniowej do wagi ciała była odpowiednia, konieczne są długie miesiące regularnych treningów oraz mądra dieta. Najczęściej decydujemy się na trening kulturystyczny, bez podstawowego przygotowania teoretycznego. Z tej przyczyny wydaje nam się, iż głodówka oraz nadludzki wysiłek każdego dnia, przyniosą efekty, na które czekamy.

ćwiczenia na przyrządach na siłowni

Autor: JBLM MWR
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby smukłe muszą najpierw zadbać o trening zwiększający masę ciała, a dopiero kolejnym etapem będzie rzeźbienie mięśni, natomiast jeśli czyimś problemem jest otyłość, to nie pomogą żadne spalacze tłuszczu, jeżeli nie połączymy ich ze zmianą sposobu odżywiania się. Konieczna jest bowiem systematyczna aktywność fizyczna. Przedtem przeczytaj szczegóły

Zazwyczaj popełniamy błędy przez niewiedzę, czasem jednak błędy na siłowni są rezultatem naszego mylnego przekonania, iż wiemy wszystko najlepiej. Trening kulturystyczny ściągnięty z internetu nigdy nie będzie dla nas dobry, gdyż każdy człowiek ma odmienną figurę, inne predyspozycje fizyczne, odmienną kondycję oraz inny styl życia. Jedyna zasada, która jest taka sama dla wszystkich przyszłych i obecnych kulturystów to to, że dobrze opracowana dieta jest przepustką do sukcesu. Nawet najlepszy, najbardziej angażujący trening nie przyniesie efektów, jeśli odżywiamy się zupełnie przypadkowo. Czasem zdaje nam się, że suplementy dla sportowców wszystko załatwią, jednak spalacze tłuszczu, czy odżywki dla kulturystów są dedykowane doświadczonym zawodnikom. Przez pierwsze miesiące ćwiczeń suplementacja jest całkowicie zbędna.

Każdego dnia bądź na czasie (https://ksiazkitanie.pl/be-active-magazyn) w tych dziedzinach, które Cię ciekawią. Jeżeli poszukujesz uzupełniających wiadomości, kliknij w wyznaczony link, a pod nim czeka na Ciebie wiele współczesnych zagadnień z tego tematu.

/J]