Niewidoczne ogrodzenie dla psa, obroża antyszczekowa – dwie metody mające pomóc w odpowiednim tresowaniu psa.

przez | 10 lipca 2021
Bardzo dużo ludzi ma jakiegoś zwierzaka. Jednym z bardzo często nabywanych pupili jest pies. Ras psów jest wiele i to, jaki jego rodzaj dany człowiek zakupi zależne jest szczególnie od jego preferencji a także możliwości związanych z terenem dla niego.

Sposób na niszczącego ogród psa

Zwykle jest tendencja, iż jednostki mieszkające w bloku gdzie nie mają zbyt dużo miejsca nabywają małe psy, które tego miejsca za wiele nie potrzebują. Są to też zwierzęta, które nie wymagają zbyt wielkiego terenu do wyhasania się. Tymczasem osoby mające domy z ogrodem zwykle zakupują większe psy, które tego miejsca wymagają dużo a przy okazji posiadają spory obszar w ogródku do wyhasania się.

Są jednak sytuacje, kiedy psy są dosyć niepokorne i powodują sporo zniszczeń na ogrodzie swoją obecnością. Dla właścicieli takich psów jest dobre rozwiązanie a mianowicie mogą oni użyć niewidoczne ogrodzenie dla psa. Umożliwia ono rozdział ogródka na obszary, w których pies może bez problemu pomykać i brykać oraz na obszary, do których nie ma dostępu. Niewidoczne ogrodzenie dla psa jest proste w montażu i w żaden sposób nie ma wpływu na wyglądi wystrój samego ogrodu, toteż może być wykorzystywany w każdym [TA sklep sport-dog.pl (zobacz na sklepJak oduczyć psa ujadania?

Pies mastif tybetański

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z problemów jednostek, które mają psa bez względu na jego gatunek i wielkość jest jego zbytnie wycie oraz ujadanie. Dla takich psów stworzona została obroża – kliknij po szczegóły – antyszczekowa. Ma ona za cel poskromić ujadanie oraz wycie psa. Posiada nastawiany poziom czułości na ujadanie psa. Kiedy pies zaczyna szczekać obroża wytwarza impuls elektryczny, który ma psa zniechęcić do ujadania. Obroża antyszczekowa posiada też inne warianty między innymi podczas próby szczekania może ona wydawać sygnał dźwiękowy, ultradźwięki, wibracje czy nawet spray.

Każda obroża antyszczekowa omawiana jest, jako wychowawcza asysta w eliminacji kłopotliwych działań psa. To, jaka obroża będzie zastosowana do danego psa zależy od jegoposiadacza. Obroże te są ogólnodostępne w właściwie każdym sklepie zoologicznym nie tylko tym stacjonarnym, ale także internetowym, dzięki czemu nikt nie powinien mieć kłopotu z ich wyszukaniem.