Uroczyste ostatnie pożegnanie naszej bliskiej osoby

przez | 10 lipca 2021
Śmierć najbliższej człowieka zawsze jest dla krewnych olbrzymim ciosem, niezależnie czy ma miejsce ona nagle, przykładowo na skutek wypadku, bądź też jest normalną konsekwencją, zakończeniem długiego egzystencji lub wyczerpującej choroby, za każdym razem boli tak samo.

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze tak samo trudno nam się z nią oswoić i w każdym przypadku jest przyczyną dużego cierpienia. Ostatnie co po śmierci bliskiej nam osoby jesteśmy w stanie zrobić dla zmarłego to pochować go z należytą czcią oraz szacunkiem. Wszyscy pragnie, by ostatnie pożegnanie było właściwe, przez nie dajemy wyraz naszą umiłowanie do osoby, której nie ma już na tym świecie.

Organizacja pogrzebu jest związana z wieloma czynnościami, którymi bliscy, bolejący nad utratą, nie są w stanie się zająć, jednakowoż większość zakładów pogrzebowych, oferuje uporanie się z koniecznych formalności, na podstawie doręczonego aktu zgonu. Zobacz również informację na stronie: Powszechnie przyjętą formą powiadamiania o zgonie człowieka są |nekrologi, które rozwiesza się w miejscach publicznych, lub publikuje w prasie, nekrolog uwzględnia zawiadomienie o planowanym pożegnaniu i jak długo przeżył zmarły.

Obecnie w Polsce istnieją dwa możliwości na pogrzebanie umarłego, jeden to pochówek katakumbie, drugi to spalenie zwłok. Forma pogrzebu jest ogólnie wybierany zgodnie ostatnim życzeniem zmarłego, jeśli taka nie pozostała wypowiedziana, decyzję podejmują rodzina, pogrzebanie zwłok w ziemi jest najpopularniejsze. Zapraszamy na stronę: http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/uslugi-pogrzebowe.html

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
W kulturze europejskiej zwyczajem jest odprowadzenie trumny lub urny na cmentarz w orszaku żałobnym, w którym uczestniczą, rodzina, sąsiedzi i przyjaciele zmarłej osoby. W zwyczaju jest również składanie kondolencji rodzinie umarłego. W trakcie uroczystości pogrzebowych wygłaszane jest również ostatnie pożegnanie zmarłego, w którym ludzie najsilniej z nim związane wyrażają swój żal oraz wspominają życie osoby, którą żegnają.
Tradycyjnym elementem pogrzebu umarłego są wieńce i świeczki, które umieszcza się na nagrobku, lub w katakumbie, kiedy trumna z zwłokami zostanie złożona.