Jak możemy ocenić billboardy i w których miejscach najkorzystniej się sprawdzają? Czy są efektywne?

przez | 8 lipca 2021
Faktem jest że mało osób zdaje sobie sprawę, że historia billboardu sięga już dziewiętnastego wieku. Chociaż obecnie to określenie przypisana jest dla wielkich przekazów reklamowych, to tak naprawdę początkowo określano nią także zwyczajne plakaty.

Do cenionych twórców billboardów z dawnych lat można zaliczyć Leonetto Capielo, Alfons Mucha czy Jan Lewitt. Kiedyś reklamy plakatowe to była doceniana sztuka, teraz są bardzo skomercjalizowane. W ten sposób szukanie nowych form promocji spowodowało wzrost ich wymiarów. Teraz tego rodzaju ogromne oświetlone tablice z plakatami mogą otrzymać powierzchnię nawet trzystu metrów kwadratowych. Tego rodzaju billboardy nazywamy megaboardami (takie jak na przykład: strona internetowa. Z powodów swoich wymiarów zamieszczone są na budynkach lub specjalnych słupach.

Billboardy więc, jak reklamy zewnętrze stały się w taki sposób niezbędnym elementem krajobrazu dużych miast. Powszechność więc reklamy zewnętrznej lubin|billboardy łomża) i liczba wszystkich jej form doprowadza się do tego, że bitwa o to, by się wyróżniać i zdobyć uwagę przechodzących jest bardzo duża. Dzięki temu posiadamy coraz bardziej innowacyjne sposoby, stosowane przez jej twórców. Efektywność nie zawsze jednakże charakteryzuje wyszukane wzornictwo czy oryginalne slogany. Czasem efekt otrzymuje się poprzez duży rozmiar.

Podobnie emocjonujące artykuły są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli masz ochotę je poznać – zobacz pod linkiem koszulki z własnym nadrukiem, który jest tu.

Tego typu przypadkiem jest zapewne najokazalszy teraz istniejący billboard na całym globie ziemskim.

Ulokowana w Kuwejcie reklama zewnętrzna ma wielkość 11 760 metrów kwadratowych. Na pewno sprawia wspaniałe wrażenie, jednak jak by wyglądały nasze miejscowości, gdyby takie giganty wszystko pokryły? W ostatnich latach coraz większą popularność pozyskują reklamy świetlne. Ulice ogromnych miast bowiem nie śpią nocą, jest więc szansa, by ujawnić własny produkt. Promocja nocna to docieranie do potencjalnych klientów podczas, kiedy niepodświetlane znaki są zwyczajnie niedostrzegalne. Zazwyczaj czerpią z tej formy reklamy kluby nocne, puby i inne lokale, które są czynne po zmierzchu. Korzystają z niej jednak także sklepy, które czynne są tylko do wczesnych godzin wieczornych.